Італійські експерти у сфері збереження культурної спадщини відвідали реставраційні майстерні Заповідника

4 липня 2016 року у межах роботи українсько-італійського воркшопу «Пам’яткоохоронна діяльність і реставрація пам’яток культурної спадщини: європейське законодавство й українські реалії» реставратор, директор Венеціанського кластеру культурної спадщини Серджіо Кало та італійський експерт у сфері збереження культурної спадщини Васко Фассіна відвідали реставраційні майстерні Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Начальник відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток Заповідника С.В.Гага-Шереметьєва та реставратор В.В.Назар познайомили гостей з тонкощами процесу реставрації пам’яток на паперовій основі, живопису, тканин (зокрема, археологічних).

У межах візиту Серджіо Кало та Світлана Гага-Шереметьєва розглянули можливості та напрями українсько-італійської співпраці та визначили перспективи проведення у найближчому майбутньому реставрації одного з об’єктів колекції Заповідника за участі українських та італійських фахівців. Зокрема, Серджіо Кало зі свого боку пообіцяв забезпечити роботу реставраторів музейного комплексу матеріалами, які використовуються під час процесу реставрації, проте в Україні їх придбати не можна.

Директор Венеціанського кластеру культурної спадщини та начальник відділу наукової реставрації та консервації рухомих пам’яток Заповідника дійшли згоди про візит реставраторів – представників Заповідника до Італії, який заплановано відбудеться до 15 вересня 2016 року. Співробітники Заповідника відвідають реставраційні майстерні італійських колег та обговорять шляхи реалізації спільних українсько-італійських проектів. 

YouTube icon
Facebook icon