Україна офіційно розпочала свою діяльність як член Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей

Україна вперше як член «Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей» (IККРОМ) брала участь у роботі ХХХ сесії його Генеральної асамблеї. Подія відбувалася 29 листопада – 2 грудня 2017 р. у м. Римі (Італійська Республіка). Учасниками її були делегати країн-членів ІККРОМ, представники ЮНЕСКО, а також видатні фахівці у галузі реставрації та збереження пам’яток історії і культури з багатьох країн.

Було заслухано звіт Генерального директора ІККРОМ доктора Стефано Де-Каро (Stefano De Caro) за минулий 6-річний період (2012–2017), а також прийнято програму роботи та бюджет на 2018–2019 роки.

Було обрано нового Генерального директора ІККРОМ, ним став представник Зімбабве – Віббер Ндоро (Wibber Ndoro), і 13 нових членів Ради.

Відбулася дискусія делегатів на тему: «Постконфліктні ситуації» стосовно руйнування пам’яток історії і культури внаслідок військових дій.

Під час роботи Генеральної асамблеї делегати тепло вітали нові держави- члени ІККРОМ: Угорщину та Україну.

Україну представляв національний координатор ІККРОМ Антонюк Анатолій Євдокимович. У своєму виступі він розповів про історико-культурні пам’ятки України, досвід у реставрації та збереженні пам’яток, окреслив проблеми у цій галузі та шляхи їх вирішення. Виступ делегата отримав схвальні відгуки представників багатьох країн, а представник від Об’єднаних Арабських Еміратів – директор-координатор Урядового інституту Сакр Мохамед (Saqr Mohamed) висловив готовність до співпраці та надання інвестицій.

Багато делегатів інших країн-членів ІККРОМ висловлювали свою приязнь та готовність до співпраці з Україною.

Таким чином, Україна офіційно розпочала свою діяльність як член Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей.

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon