Шановні друзі! Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск фотопроєкту «На згадку про Києво-Печерську лавру»

У сьогоднішньому випуску йтиметься про відвідувачів Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника 1970-х рр.

За попередні десятиліття, завдяки кропіткій праці фахівців різного профілю, були практично ліквідовані руйнування, спричинені Другою світовою війною. На початку 1970-х рр. після проведення реставрації церков Всіх Святих над Економічною брамою, Спаса на Берестові та Хрествоздвиженської на Ближніх печерах, ці пам’ятки відкрили для відвідування. Отже, на середину 1970-х рр. екскурсанти мали змогу відвідати п’ять лаврських храмів, що зберегли свої інтер’єри та давнє оформлення. Також до екскурсійного маршруту було внесено обидва лаврські підземні лабіринти, про що йшлося у попередніх випусках.

Постійно відкривали нові експозиції: 1972 р. в Трапезній палаті розмістили виставку «Християнство та атеїзм на Україні»; 1975 р. було побудовано виставку «Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври» (їй було присвячено один з попередніх випусків фотопроєкту). А 1978 р. у корпусі № 3 відкрили унікальну виставку «Мікромініатюри М. С. Сядристого», яку щорічно оглядало понад 300 тис. відвідувачів.

Великі зусилля було спрямовано на благоустрій території: висаджували дерева, квіти, встановлювали зручні лавки, кіоски для продажу періодичних видань, сувенірів, автомати з газованою водою тощо.

Кількість відвідувачів Києво-Печерського заповідника постійно збільшувалась. Водночас суттєво зросла кількість іноземців, які відвідували Київ через радянські туристичні організації «Інтурист» та «Супутник». Наприкінці 1970-х рр. Лавру щороку відвідувало близько 800 000 екскурсантів з усього Радянського Союзу і з-за кордону.

Наступного тижня, в продовження теми, випуск проєкту «На згадку про Києво-Печерську лавру» буде присвячено почесним гостям та офіційним делегаціям, що відвідали Києво-Печерський заповідник у 1970-ті роки.

 

Підписи до фотографій:

01. Києво-Печерська лавра – 1970-ті роки

02-03. Традиційна фотографія біля Троїцької надбрамної церкви

04. Перше відвідання Києво-Печерської лаври. Фото з архіву О. Мокроусової

05. Лекцію школярам читає Т. Хорольська

06. Науковець В. Любашенко (Колпакова) з групою військовослужбовців. 1978 р.

07-10. Екскурсанти на Соборній площі

11. В інтер’єрі виставки художнього металу

12. Виставка «Християнство та атеїзм на Україні»

13. Екскурсовод С. Грабар проводить екскурсію виставкою «Історія лаврських печер»

14. Екскурсанти в черзі до Ближніх печер

15. В печерах

YouTube icon
Facebook icon