Конференція «Ханський палац, Минуле, Сьогодення, Майбутнє (?)»

28 квітня 2018 року в м. Анкара, Турецька Республіка, на базі університету Гази відбулась конференція «Ханський палац, Минуле, Сьогодення, Майбутнє (?)», участь в якій взяв національний координатор ІККРОМ в Україні Анатолій Євдокимович Антонюк.

Конференція включала дві панелі:

  • Перша панель присвячена історико-архітектурним дослідженням;
  • Друга панель присвячена проведенню протиаварійних робіт на об’єктах ансамблю Ханського палацу в м. Бахчисарай Автономної Республіки Крим.

Під час другої панелі у своїй доповіді Анатолій Євдокимович проінформував про проведені наукові дослідження об’єктів Ханського комплексу за останні 50 років. Керуючись принципами багаторічної школи української реставрації та вимог міжнародних хартій з охорони історичних культурних цінностей, проектними рішеннями було схвалено методи, що максимально зберігають як окремі елементи будівлі, так й історичний та художній вигляд всього ансамбля загалом. Окрім того, у доповіді було зазначено, що максимально зберігались конструктивні елементи, характерні для будівництва Татарського ханства періоду XVI – XVIII ст. Заміні чи протезуванню підлягала лише частина дерев’яних конструкцій; проводилось розчищення пізніх нашарувань з метою повернення авторських розписів та інших художніх елементів того періоду.

Крім турецьких науковців та викладачів, на конференції були присутні представники Меджлісу кримськотатарського народу, преси й студенти.

Враховуючи присутність представників різних наукових установ, було проведено дискусію стосовно наукових методів реставрації пам’яток історії та культури.

Антонюк А. Є. надав інтерв’ю одному із каналів турецького телебачення.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon