У Заповіднику пройшов тиждень просвітницького проекту: «Весняні канікули в Лаврі: музейне дозвілля для дітей та дорослих»

Весняні шкільні канікули – чудова пора не тільки для відпочинку, але й для пізнання нового.

З 27 по 31 березня 2017 року в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проходив ряд інтерактивних культурно-освітніх заходів у межах просвітницького проекту «Весняні канікули в Лаврі: музейне дозвілля для дітей та дорослих».

Протягом тижня було презентовано нові екскурсійні маршрути – результат роботи співробітників відділу музейно-освітньої роботи.

Школярі долучились до інтерактивної екскурсії «Біблійні сюжети від художників лаврської малярні» та тематичного заходу – «Мури і башти Лаври».  

Зображені в Троїцькій надбрамній церкві і Трапезній церкві з палатою старозавітні герої і євангельські події, втілені  у кольорах бароко та лініях модерну, не залишили байдужими дітей, які завітали до Заповідника на екскурсію «Біблійні сюжети від художників лаврської малярні». Родзинкою заходу стала його інтерактивна частина. Діти спробували себе одночасно митцями, майстрами та кмітливцями – малювали, складали пазли, розв’язували цікаві завдання. 

Прогулянка лаврською фортецею під час екскурсії «Мури і башти Лаври» стала для юних шукачів пригод мандрівкою у минуле оборонних споруд Києво-Печерського монастиря. Фортечні мури XVII – XVIII ст. викликали у маленьких гостей Заповідника справжній захват – хлопці та дівчата ставили питання, формулювали свої версії практичної експлуатації архітектурних пам’яток.  Окремий інтерес викликала Стрілецька галерея, адже школярі відчути тут себе охоронцями Лаври, усвідомити відповідальність, яка лягала на плечі предків, які стояли на варті захисту святої землі. Троїцька надбрамна церква, Церква Всіх Святих, Малярна та Мазепинська (Онуфріївська) вежі, напівзруйнований пороховий фортечний льох, таємничий двір та колишній Митрополичий сад постали перед кмітливими чомучками у незвичних, захоплюючих ракурсах – діти радо фіксували історичні моменти на фотоапарати.

Важливою освітньою подією тижня стала тифлоекскурсія для відвідувачки з особливими потребами, яку провела співробітниця відділу музейно-освітньої роботи Ольга Гончаренко. Варто зауважити, напередодні Ольга відвідала спеціалізовані навчально-методичні семінари з аудіодискрипції, присвячені особливостям організації екскурсій для незрячих людей. 

YouTube icon
Facebook icon