До уваги відвідувачів!

Раді повідомити, що починаючи з 25 травня 2022 року територія Верхньої Лаври буде відкрита для відвідування щоденно – без вихідних, з 10:00 до 19:00. Також відтепер, окрім церкви Спаса на Берестові й 1-го ярусу Великої лаврської дзвіниці, для огляду відвідувачів відкриті Успенський собор та церква Прпп. Антонія і Феодосія Печерських з трапезною палатою (без проведення богослужінь).

Нагадуємо, що придбавши вхідний квиток ви зможете обійти територію Верхньої Лаври, загальна площа якої становить 10 гектарів, при цьому оглянути екстер’єри унікальних архітектурних пам’яток ХІ–ХХ ст., фортифікаційні споруди, лапідарій Києво-Печерської лаври в Митрополичому саду біля Годинникової вежі та відвідати оглядовий майданчик. Біля кожної пам’ятки розміщені стенди, які інформують про їхню історію та архітектуру. Окрім того, в Успенському соборі ви зможете подивитись на відтворений у серпні минулого року пам’ятник князю Костянтину Івановичу Острозькому та фрагменти давньої підлоги храму; на першому ярусі Великої лаврської дзвіниці завдяки проєкту “Відеостіна” –побачити Києво-Печерську лавру з висоти пташиного польоту, оглянути точний макет головного лаврського годинника у масштабі 1:5 та планшетну виставку “Пам’ятки Києво-Печерської лаври на планах і кресленнях XVIII–ХІХ ст.”; у церкві Спаса на Берестові роздивитись унікальні фрескові стінописи XII та XVII століть та ознайомитись з розміщеними тут археологічними експозиціями “Три тисячі років історії. Археологічне дослідження території церкви Спаса на Берестові” і “Цегла княжої доби Києво-Печерської лаври”, побачити стакан від одного з артилерійських снарядів, якими російські загарбники бомбардували Київ у січні 1918 р. і планшетні виставки “Печерське містечко на планах XVII – першої третини XIX ст.” “святитель Петро Могила – особистість на тлі епохи”.

 

Вартість вхідного квитка – 60 грн., вартість вхідного квитка з відвідуванням Успенського собору, церков Прпп. Антонія і Феодосія Печерських з трапезною палатою і Спаса на Берестові – 100 грн.

Вхід для військовослужбовців та учасників територіальної оборони – безкоштовний.

YouTube icon
Facebook icon