Продовжуємо ознайомлювати вас із колекціями Заповідника

Продовжуємо ознайомлювати вас із колекціями Заповідника. Подорожуйте до нашого віртуального музею за філіжанкою кави.

Пропонуємо до вашої уваги фотопроєкт “На згадку про Києво-Печерську лавру”

Цього разу представляємо добірку фотографій Заповідника “Священноархімандрити Києво-Печерської лаври”.

Починаючи з 1786 року в Києво-Печерській лаврі з’явилася нова керівна посада – священноархімандрит. Справа в тому, що 10 квітня того року Катерина ІІ підписала укази, які завершували процес секуляризаційних реформ в Російській імперії. Лавру позбавили земельних володінь та незалежності в управлінні, що вона мала від часу її заснування. Отже, порушувалися підвалини, на яких будували життя обителі протягом попередніх семи століть. Відтоді лаврським настоятелем призначали київського митрополита, який водночас отримував титул її священноархімандрита. Однак він не міг за характером своєї діяльності приділяти достатньо часу справам Лаври, до того ж із кінця XVIII ст. на київську кафедру не було призначено жодного етнічного українця, що, звісно, не сприяло їхньому зближенню з братією. Але, зважаючи на визначну роль Печерської обителі в історії вітчизняної церкви, митрополити намагалися не порушувати вікових лаврських традицій, але це вдавалося їм далеко не завжди. Зокрема, наприкінці ХІХ ст. за ініціативою тодішніх київських митрополитів було розібрано кілька видатних пам’яток козацької доби та знищено бароковий живопис у лаврських храмах.

Звісно, траплялися й щасливі винятки. Можна згадати митрополита Євгенія (Болховітінова), який опікувався лаврською старовиною, впорядкував лаврський архів. Також слід зазначити митрополита Флавіана (Городецького), який очолював Київську кафедру на початку ХХ століття. За його правління Лавру було перетворено на великий культурно-освітній центр – засновано нову бібліотеку та парафіяльне училище.

Наступного тижня в проєкті На згадку про Києво-Печерську лавру” ви зможете побачити старовинні фотографії з серії “Лаврські пейзажі”.

Відкриваймо разом перлини музейної колекції Заповідника! А далі буде ще цікавіше…

#музейзафіліжанкоюкави, #museumcoffeebreak, #museumteabreak, #MuseumFromHome

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon