ПЕРША ДОПОМОГА КУЛЬТУРНІЙ СПАДЩИНІ ЗА ЧАСІВ КРИЗИ. FAC 2019: Унікальна можливість вчитися та тренуватися

ПЕРША ДОПОМОГА КУЛЬТУРНІЙ СПАДЩИНІ ЗА ЧАСІВ КРИЗИ (FAC) 2019

 

 

Дата початку: 11 листопада 2019 року

Дата закінчення: 5 грудня 2019 року

Термін подачі заявки: 31 травня 2019 року

Місце проведення: Рим, Італія

Робоча мова: англійська

Вартість курсу: 900 євро

Стипендія: Після відбору учасники, які не можуть отримати фінансування з інших джерел, можуть подати заявку на часткову або повну стипендію.

 

Партнери-організатори:

ICCROM, Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей, Рим

Фонд Принца Клауса, Програма реагування на надзвичайні ситуації, Нідерланди

Смітсонівська культурно-рятувальна ініціатива, Смітсонівський інститут, США

Фонд шведської пошти

У співпраці з італійськими установами з питань культурної спадщини та надзвичайних ситуацій.

Ця навчальна діяльність пропонується в рамках міжнародного проекту,

Культура не може чекати (Culture CannotWait): cпадщина для миру і стійкості, щедро підтриманого Фондом шведської пошти.

 

FAC 2019: Унікальна можливість вчитися та тренуватися

Культура не може чекати. Будь то порятунок стародавніх рукописів в оточеному Тімбукту або порятунок зруйнованих храмів у землетрусі, що вразив долину Катманду, постраждалі громади завжди прагнуть захистити свою культурну спадщину після надзвичайної ситуації. Але звідки починати?

Ви зацікавлені в навчанні збереження культурної спадщини під час кризи? Орієнтований на професіоналів, що працюють у сфері гуманітарної допомоги, цивільного захисту, військового управління та управління ризиками стихійних лих, а також на тих, хто працює у сфері культурної спадщини, навчальний курс «Перша допомога культурній спадщині за часів кризи (FAC) 2019» пропонує міждисциплінарне навчання та можливість застосування його на практиці.

Тренінг базується на випробуваній трьохетапній основі надання першої допомоги у сфері культурної спадщини, яка може бути адаптована до будь-якого надзвичайного контексту, будь то озброєний конфлікт чи стихійне лихо.

 

Основні особливості навчання

 • 2-місячне (серпень – вересень 2019) онлайн-навчання, під час якого учасники ознайомляться з ключовими поняттями, використовуючи Посібник з першої допомоги у сфері культурної спадщини Handbook, проведуть аналіз ситуації у власному контексті та визначать свої проекти на місцях.
 • 4-тижневий семінар (11 листопада – 5 грудня 2019 року) в ICCROM, Рим, де учасники вивчатимуть та практикуватимуть надання першої допомоги різним типам культурної спадщини з метою сприяння їх найшвидшому відновленню (див. відео see video). Четвертий і останній тиждень будуть зосереджені на самостійному вивченні та презентації проектів учасників перед журі. П'ять-десять проектів будуть відібрані для впровадження після курсу.
 • 6-місячний пост-курс (15 грудня 2019 – 15 травня 2020), під час якого куратори будуть тісно співпрацювати з учасниками для реалізації проектів на місцях та допомагати збирати успішні історії та корисні інструменти для онлайн-публікації.

 

Що ви вивчите?

 

Наприкінці навчання учасники зможуть:

 1. Визначити стратегії інтеграції готовності та реагування на надзвичайні ситуації в сфері культурної спадщини у свої відповідні місцеві системи з метою управління надзвичайними ситуаціями та гуманітарної допомоги;
 2. Проаналізувати певну надзвичайну ситуацію та працювати з відповідними учасниками та зацікавленими сторонами для надання першої допомоги у сфері культурної спадщини;
 3. Визнавати різні цінності, пов'язані з культурною спадщиною, що перебуває під ризиком у надзвичайній ситуації, та використовувати їх розуміння для визначення пріоритетів та надання першої допомоги культурній спадщині;
 4. Проводити на місці оцінки ризиків та пошкодження культурної спадщини в надзвичайних ситуаціях, знаючи основні вимоги безпеки в кризових ситуаціях;
 5. Захистити, врятувати і стабілізувати різноманітні матеріали і структури культурної спадщини;
 6. Створити ефективні команди для комунікації та координації з багатьма учасниками в певному екстреному контексті;
 7. Зрозуміти, як можуть бути використані дані про пошкодження, ризики та потреби, зібрані під час надання першої допомоги у сфері культурної спадщини, для сприяння найшвидшому відновленню пошкодженої спадщини та пов'язаних з нею громад.

 

Хто може подати заявку?

Ми шукаємо мотивованих професіоналів, які можуть втілювати знання на практиці та активно ділитися своїми знаннями у власному контексті та поза ним. Особливо рекомендується звертатися заявникам із схильних до ризику територій, які мають інноваційні ідеї щодо використання культурної спадщини для побудови стійких громад. Крім того, пріоритет віддається заявникам, які мають 3–5 років професійного досвіду.

 

Мова: Учасники повинні вміти спілкуватися і писати англійською мовою. Дуже бажана здатність працювати і спілкуватися у мультикультурному середовищі.

 

Максимальна кількість: 16 учасників

 

Як подати заявку?

 1. Завантажте анкету. Надішліть її на fac2019@iccrom.org до 31 травня 2019 року
 2. Зверніть увагу на те, що розглядатимуться лише повністю заповнені заявки.
 3. Кандидати, відібрані для подальшого розгляду, будуть запрошені на співбесіду по скайпу з організаторами та кураторами в другому тижні червня 2019 року.
 4. Остаточний перелік учасників буде повідомлений не пізніше 15 липня 2019 року.

 

Стипендії, оплата курсу, витрати на проїзд, проживання та харчування

Доступна обмежена кількість стипендій для обраних учасників, які продемонстрували фінансові потреби, і не можуть забезпечити необхідного фінансування від своїх установ. Стипендія може включати:

 • Часткову або повну вартість курсу;
 • Авіаквитки економ-класу до Риму і назад;
 • Проживання і триразове харчування протягом курсу;
 • Місцеві перевезення, пов'язані з навчальними заходами та екскурсіями.

 

Вартість звичайного навчального курсу становить 900 євро і включає в себе навчальні матеріали, кава-брейки і обіди під час навчальних сесій, відвідування об’єктів та екскурсії.

 

Учасникам, які не мають права на отримання стипендій, необхідно передбачити плату за навчання та додаткові витрати на проживання (близько 1 750 євро). Ми заохочуємо їх звертатися за фінансовою допомогою. Організатори можуть проконсультувати щодо цього питання і допомогти, наприклад, з пошуком готелів за доступними цінами.

 

 

Отримати більш детальну інформацію, ознайомитися з вимогами до заявників, а також завантажити заявку на стажування Ви зможете за наступним посиланням:

 

https://www.iccrom.org/courses/first-aid-cultural-heritage-times-crisis-fac-2019

 

 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon