ІНФОРМАЦІЯ щодо стану виконання реставраційно-консерваційних робіт на об’єкті Заповідника – пам’ятці архітектури національного значення

Церква Спаса на Берестові – пам’ятка архітектури національного значення початку XII століття розташована поза межами монастирських мурів Києво-Печерської лаври, з їх північної сторони, на території Спаського бастіону.

Архітектурною особливістю пам’ятки і, певною мірою, її унікальністю є поєднання в ній майже всіх стилістичних напрямів церковної архітектури, розповсюджених на території України впродовж багатьох століть.

Церква Спаса на Берестові є складовою комплексу пам’яток Києво-Печерської лаври, архітектурний ансамбль якої занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Зазначимо, що значні роботи з реставрації об’єкта проведено протягом 2012–2014 років, у т.ч. обстеження та реставрація ікон барабанів куполів церкви.

Реставраційно-консерваційні роботи на пам’ятці тривають протягом 2017–2019 років коштом благодійника. Вже відреставровано та частково замінено дерев’яні конструкції даху, куполів та влаштовано їх мідне покриття. На відреставровані хрести, барабани та куполи нанесено позолотний шар. Здійснено ін’єктування щілин та тріщин на фасадах споруди скріплювальним розчином; облаштовано системи блискавкозахисту та сніготанення; пофарбовано покрівлю та фасади, відреставровано металеві вікна та грати; завершено роботи з гідроізоляції фундаментів; замінено та оновлено внутрішні електричні мережі.

Наразі в інтер’єрі церкви тривають реставраційно-оздоблювальні роботи, зокрема у двох приділах укладено плити пісковику. На прилеглій до пам’ятки території виконуються роботи з благоустрою: у т.ч. влаштовано (частково) дренажну систему та зливову каналізацію.

Враховуючи високу архітектурну, художню та історичну цінність, а також технічний стан  пам’ятки, проведення ремонтно-реставраційних робіт базується на принципі наукової реставрації і консервації, метою якого є максимальне їхнє збереження.

 

 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon