Анонс. Відкриття виставки «На згадку про Києво-Печерську лавру. Фотографія у Лаврі»

24 червня 2019 року в Південній (Годинниковій) башті Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється планшетна виставка «На згадку про Києво-Печерську лавру. Фотографія у Лаврі», де висвітлено маловідомі сторінки з історії лаврської фотографії.

145 років тому, у 1874 році, тут було відкрито фотомайстерню з найсучаснішим професійним устаткуванням та освітленням. Спочатку вона входила до складу іконописної майстерні, згодом – до лаврської друкарні. Перший лаврський фотограф – монах Євстафій (Гапченко), відомий своїм творчим підходом до відображення  краєвидів монастиря. Після отримання свідоцтва про відкриття комерційного фотографічного закладу, в Лаврі налагодили друк світлин великими накладами. Це були  і захоплюючі місцеві краєвиди, і храми, святині та портрети митрополитів. Також там  замовляли індивідуальні та сімейні фото.

Виставка доводить важливість мистецтва фотографії як історичного джерела, завдяки якому можна відслідкувати зміни у економічному, політичному, культурному житті суспільства та спостерігати загальну історичну картину розвитку архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon