Виставка «Духовна спадщина українського народу»

20 липня 2019 року до Дня Хрещення Київської Русі-України на другому ярусі Великої лаврської дзвіниці відкрилася виставка творів майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Духовна спадщина українського народу».

Організатори виставки: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.

В експозиції представлені ікони виконані у різних техніках, сучасними авторами: Миколою та Світланою Поремських, мисткинями Лідією Гончаренко, Оленою Іщенко та флористкою Валентиною Чернишовою,  традиційні прикраси із бісеру – гердани, кризи, кенії, силянки від Наталії Артюхової, керамічні дзвіночки від майстрині народного художнього розпису Наталіії Дворяківської, текстиль від майстрині художньо-декоративного ткацтва Любові Сердюк.

Привертає увагу унікальна робота народної майстрині-вишивальниці, володарки звання «Золота голка України» Лариси Костенко – ікона «Нерукотворний Спас».  

Крім ікон в експозиції представлена колекція відтворених давньоруських костюмів та прикрас. Їх автори – педагоги і учні Центру дитячої та юнацької творчості Дніпровського району міста Києва і Центру науково-технічної творчості для молоді Деснянського району міста Києва.

Також були презентовані роботи відомих народних майстрів із фондів галереї-салону «Світлиця».

Родзинка виставки – картини з природних матеріалів (пелюсток квітів, тополиного пуху, фізалісу, різнотрав’я), створені без пензля і фарб художницями Народної студії прикладного мистецтва «Флористика».

 

Виставка працюватиме з 21 по 31 липня 2019 року за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon