Міжнародна конференція «Києво-Печерська Лавра – Афон – Єрусалим: єдність крізь століття»

Протягом 20 - 21 липня у конференцзалі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. № 45) тривала Міжнародна конференція «Києво-Печерська Лавра - Афон - Єрусалим: єдність крізь століття». Співорганізаторами заходу виступили: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Свята Успенська Києво-Печерська Лавра, Київська духовна академія і семінарія, Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні.

В роботі конференції взяли участь ієрархи Православних Церков, історики, богослови: вчені з України, дальнього та ближнього зарубіжжя, студенти Духовної академії та семінарії УПЦ, наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Міжнародну наукову конференцію присвячено 30-річчю відродження чернечого життя в Києво-Печерській лаврі та іншим визначним датам в історії православ’я в Україні.

Метою наукового форуму є обмін досвідом, обговорення, вивчення і популяризація спадщини Києво-Печерської лаври, її ролі та значення в історії та культурі України, народів Центрально-Східної Європи і усього православного світу.

На відкритті конференції з вітальним словом до присутніх звернувся в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник.

У своєму виступі керівник Заповідника акцентував увагу на історії Києво-Печерської лаври ХХ – ХХІ століть: від гонінь до відродження.

На конференції працювало ряд секцій, зокрема, «Києво-Печерська лавра: історія і подвижники»; «Духовно-історичні та культурні зв’язки зі Святою Землею і Горою Афон»; «Києво-Печерська лавра - спадщина, література і мистецтво»; «Києво-Печерська лавра, православні монастирі і чернецтво в Центрально-Східній Європі».

Програма конференції за посиланням:  http://afon.org.ua/deyatelnost/konferentsii/programma-mezhdunarodnoj-konferentsii-kievo-pecherskaya-lavra-afon-ierusalim-edinstvo-skvoz-veka-20-21-iyulya-2018-g.html

За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon