Семінар «Особливості моніторингу нерухомих пам’яток історії і культури: архітектурні, інженерні, хіміко-технологічні та гідрогеологічні дослідження»

19 жовтня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбувся семінар на тему: «Особливості моніторингу нерухомих пам’яток історії і культури: архітектурні, інженерні, хіміко-технологічні та гідрогеологічні дослідження».

Місце проведення семінару обумовлено тим, що Міністерство культури України визначило Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник базовою інституцією Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM) в Україні.  

У семінарі взяли участь представники державних інституцій та громадських організацій, а також державних історико-культурних, історико-етнографічних та архітектурно-історичних музейних комплексів, інститутів і заповідників, які опікуються питаннями захисту та збереження об’єктів національної історико-культурної та архітектурної спадщини.

Семінар став платформою для конструктивного обміну досвідом фахівців у галузі реставрації нерухомих пам’яток. З доповідями виступили:

національний координатор ICCROM в Україні А.Є. Антонюк «Інженерні обстеження нерухомих пам’яток історії і культури»;

головний архітектор Українського державного науково-дослідного та проектного інституту «УкрНДІпроектреставрація» Л.В. Цяук «Натурні дослідження нерухомих об’єктів культурної спадщини»;

завідувач сектору «Музей Золоті ворота» Національного заповідника «Софія Київська» Р.Б. Гуцуляк «Науково-технологічні дослідження та підходи до збереження пам’яток»;

експерт-біолог О.П. Білецька «Біологічна корозія нерухомих пам’яток»;

завідувач науково-дослідного сектору археології Заповідника С.П. Тараненко «Археологічні дослідження під час реставраційних робіт та музеєфікації археологічних пам’яток Києво-Печерської лаври».

Усі доповіді супроводжувалися жвавим обговоренням.

Учасники семінару висловилися за доцільність підготовки пакету пропозицій для Міністерства культури України щодо подальших напрямів діяльності національної системи ICCROM в Україні.

Підтримано пропозиції стосовно необхідності посилення з боку Міністерства культури України контрольних функцій щодо ефективного впровадження дієвих механізмів збереження національного історико-культурного надбання.

Учасники заявили про нагальну потребу у відродженні української реставраційної школи, передусім відновленні функціонування системи відповідних професійно-технічних навчальних закладів, орієнтованих на підготовку спеціалістів у галузі реставрації.

Присутні наголосили на необхідності окремого видання з питань архітектурних, інженерних, хіміко-технологічних, біологічних та гідрогеологічних особливостей моніторингу нерухомих пам’яток історії і культури.

Присутніми було схвалено створення інформаційно-аналітичного веб-порталу «ICCROM в Україні» та суміжної за ресурсним змістом сторінки в соціальній мережі «Facebook» з метою інформування громадськості відносно професійної діяльності Національного виконавчого комітету ICCROM в Україні, а також афілійованих з ним структур.

Учасники семінару домовились про продовження навчально-практичних заходів з питань дослідження та моніторингу пам’яток національної культурно-історичної спадщини, а також впровадження новітніх реставраційних технологій з метою їх відновлення. Тематика наступного семінару стосуватиметься особливостей моніторингу рухомих пам’яток. 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon