Інформаційне повідомлення

Інформаційне повідомлення
про результати проведення громадського обговорення зміни назви (перейменування)
Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника
на Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»

4 березня 2020 р. на офіційному сайті Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (далі – Заповідник) була розміщена інформація та оголошено про проведення громадського обговорення зміни назви (перейменування) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на Національний заповідник «Києво-Печерська лавра». Участь у громадському обговоренні могли брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Зауваження та пропозиції від громадськості приймалися до 4 травня 2020 р. включно: на поштову адресу: 01015, м. Київ, вул. Лаврська 9, корп. 8.; адресу електронної пошти: gorskanatali@ukr.net та телефоном (044) 406-63-79.

Учасники громадського обговорення цілковито підтримали ініціативу перейменування: зміну назви Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на Національний заповідник «Києво-Печерська лавра». Інших пропозицій та думок не надходило.

Перейменування підтримали: Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, ГО Українське товариство охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК), Національний заповідник «Софія Київська», Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця».

Нагадуємо, що громадське обговорення щодо зміни назви (перейменування) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» проходило згідно положень постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». Суб’єктом, що виніс пропозицію щодо зміни назви, є колектив Заповідника. Вагомим аргументом на користь зміни існуючої назви (перейменування), стало приведення у відповідність назви Заповідника, як частини об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, покращення його іміджу та полегшення інформаційної доступності.

Публічне обговорення перейменування Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника на Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» у формі засідання за круглим столом відбудеться 

10 червня 2020 року об 11:00

у приміщенні зали засідань, корп. № 8 Заповідника. До участі будуть запрошені представники Органу управління; організацій та установ, що підтримали зміну назви, а також науковці – дослідники Києво-Печерської лаври, представники громадськості для підсумкового обговорення даного питання.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon