19 серпня 2017: культурно-мистецький захід «Україно, всі ми діти твої!»

Міністерство культури України

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Державна агенція промоції культури України

Державна казначейська служба України

презентують

Культурно-мистецький захід «Україно, всі ми діти твої!»

19 серпня 2017 року о 14.00 у Великій Лаврській дзвіниці (перший ярус) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбудеться культурно-мистецький захід «Україно, всі ми діти твої!», присвячений 26-й річниці незалежності України. Захід презентують Міністерство культури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Державна агенція промоції культури України і Державна казначейська служба України.

Знаковою подією культурно-мистецького заходу «Україно, всі ми діти твої!» стане нагородження представниками Національного проекту «Книга рекордів України» Державної казначейської служби України за впровадження Всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна». Всеукраїнську акцію «Вишивана моя Україна» було ініційовано Державною казначейською службою України на честь 25-ї річниці Незалежності України з 8.08.2016 р. по 21.10.2016 р. з метою створення художнього виробу – вишитої карти України. Вишита карта повинна стати не лише одним із символів єдності нашого народу, але й прикладом патріотизму, дружби, взаємодії та згуртованості. Адже у кожний стібок, у кожний хрестик учасники акції вклали любов, досвід, душевне тепло і талант, що передавалися від покоління до покоління.

Карта оздоблена орнаментами, характерними для кожного окремого регіону, державним символом – гербом України та голубом – птахом, що символізує мир. Напис на карті інформує: «Карта вишита казначеями з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального апарату». Протягом останнього року карту презентували у всіх областях України, а також в Антарктиді на станції «Академік Вернадський».

Варто зазначити, що перші орнаменти були вишиті працівниками Донецької та Луганської областей, які виконують свої повноваження на підконтрольній українській владі території: «Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя».

У межах заходу відбудеться також відкриття експозиції художніх творів вітчизняних митців та митців української діаспори з Австрії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Хорватії та Чехії, молодих художників, представників національних меншин України – учасників Міжнародних мистецьких пленерів «Україно, моя Україно» і Всеукраїнських пленерів для творчої молоді національних меншин України.

Художні роботи, представлені в експозиції, є кращими зразками культурно-мистецьких проектів, які відбувались за підтримки Міністерства культури України, Державної агенції промоції культури України, проводились у Києві та в Київській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

Знайшли своє відображення у творах художників величні пам’ятки історії та культури Києва – Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, мальовничі куточки Андріївського узвозу, Подолу, а також чарівні види Львова – Міський арсенал, ансамбль Успенської Церкви, Каплиця Боїмів тощо. На полотнах митців оживають неповторні Меджибізька та Летичівська фортеці, Старокостянтинівський замок, під стінами яких славні козацькі загони під проводом Максима Кривоноса і Северина Наливайка билися із завойовниками. Одне з найстаровинніших міст Європи – Кам’янець-Подільський на живописних полотнах представлений брамами, Кушнірською баштою, Замковим мостом, Миколаївською, Петропавлівською і Хрестовоздвиженською церквами. Молоді художники з різних регіонів України відобразили буковинське місто Чернівці та історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Яскравим доповненням виставки стали гобелени із серії «Києве мій» заслуженого архітектора України, доктора архітектури, художника та музиканта Олега Слєпцова.

Роботи учасників пленерів експонувались у міжнародному виставковому конгрес-центрі Києва «Український дім», виставковій залі Національної спілки художників України, Національному музеї літератури України, Чернівецькому художньому музеї, Національній парламентській бібліотеці України, Білоцерківському краєзнавчому музеї.

Кожен з учасників пленерів має власну творчу манеру, відчуття сучасності, однак усіх їх об’єднує належність до українського народу та любов до рідної землі.

Вокальною окрасою культурно-мистецького заходу «Україно, всі ми діти твої!» стане виступ зразкового дитячого колективу – театру пісні «Ладоньки».

 

Виставка працюватиме з 19 серпня по 31 серпня 2017 р.

Щоденно – з 9.30 до 18.00

 

Місце проведення та відкриття виставки:

м. Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, перший ярус Великої Лаврської дзвіниці.

Час відкриття: 19 серпня 2017 р., 14.00

 

Акредитація представників ЗМІ обов’язкова:

Tel.: +38 063 530 27 38 (Оксана Мацюк, прес-служба Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

E-mail: nkpz.press@gmail.com

YouTube icon
Facebook icon