Виставка одного дня «Гетьман Іван Мазепа – особистість, державник, меценат»

17 липня 2017 р. у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику в приміщенні Мазепиної (Онуфріївської) вежі відкрилася виставка одного дня «Гетьман Іван Мазепа – особистість, державник, меценат».

Ініціаторами експозиції виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та Музей Шереметьєвих. З вітальним словом до гостей та учасників виставки звернувся генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина. Він зазначив, що збереження культурної спадщини – це одне із пріоритетних завдань України. І лише за умови взаємодії громадськості та держави, із залученням меценатів можлива реалізація великих музейних проектів. Про перспективи створення музею гетьмана Івана Мазепи розповів один із ініціаторів проекту, голова фонду «Рідна країна» Микола Томенко. Він зазначив, що відкриття виставки «Гетьман Іван Мазепа – особистість, державник, меценат» саме у цей день, присвячене двом подіям в історії України Декларації про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.) та 330-річчю обрання гетьманом Івана Мазепи (22 липня 1687 р.). Громадський оргкомітет та меценати беруть на себе підготовку експозиції. А що стосується реконструкції Мазепиної вежі на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, то це – сфера відповідальності держави.

Начальник Науково-дослідного відділу історії та археології заповідника, кандидат історичних наук Костянтин Крайній проінформував про плани створити на базі музею науковий і освітній центр присвячений гетьману Івану Мазепі та його добі. Він звернув увагу присутніх, що музей планується саме в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, в Онуфріївський вежі, яку гетьман Іван Мазепа разом з іншими фортечними спорудами монастиря і церквою Всіх Святих побудував власним коштом. Старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, доктор історичних наук Олег Однороженко зазначив значення для історії України постаті гетьмана Івана Мазепи, як державного діяча, мецената, військового. Він продемонстрував експонати виставки: козацьку шаблю, гетьманську булаву, пернач та інші рідкісні пам’ятки XVІІ–ХVIII століть, що дають уявлення про епоху, в яку жив славетний гетьман.

Наприкінці демонстрації виставки одного дня «Гетьман Іван Мазепа – особистість, державник, меценат» – організатори проекту відповіли на питання журналістів.

YouTube icon
Facebook icon