Офіційна делегація України в Литві урочисто відкрила програму «Україна-Литва: культурне партнерство – 2017»

12 червня 2017 року в рамках урочистої церемонії відкриття програми «Україна-Литва: культурне партнерство – 2017» Міністр культури України Євген Нищук та Міністр культури Литовської Республіки Ліана Руокіте-Джонсон взяли участь у відкритті спільного міжмузейного проекту – виставки художніх фотографій «Києво-Печерська Лавра – святиня України», а також презентації макету надгробного пам’ятника Князю Костянтину Острозькому.

Фотовиставка і макет пам’ятника експонуватимуться у Литовському художньому музеї (м. Вільнюс) до 25 червня 2017 року та в усій красі продемонструють історичну святиню України, а також проведуть історичні паралелі між двома країнами.

«Я переконаний, що відвідувачі зможуть насолодитися виставкою художніх фотографій, яка відображає чарівні й витончені мережива архітектурних шедеврів та фантастичні візерунки внутрішнього оздоблення будівель нашої святині – Києво-Печерської Лаври», – відзначив під час свого виступу Євген Нищук.

Євген Нищук також відмітив, що поряд зі вступом в силу безвізового режиму виникають сприятливі можливості для розробки та реалізації нових цікавих спільних мистецьких проектів між Україною та Литвою, одним із прикладів якого є співпраця між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником і Литовським художнім музеєм.

Особливу увагу під час церемонії відкриття програми «Україна-Литва: культурне партнерство – 2017» було приділено спільному українсько-литовському проекту «Відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому в Успенському соборі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

Також відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником і Литовським художнім музеєм, у якому визначені основні напрями співпраці між установами – проведення спільних та обмінних виставок, запрошення спеціалістів з обох країн на семінари і науково-практичні конференції, обмін досвідом, інформацією і науковою літературою, спільні реставраційні практики, співпраця зі створення спільних проектів під егідою Європейського Союзу в рамках програми Східного Партнерства тощо.

 
YouTube icon
Facebook icon