10 липня 2019 року завершила роботу 43-а сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

За результатами 43-ї сесії Комітету 29 нових об’єктів поповнили Список всесвітньої спадщини. Серед них чотири об’єкта природної спадщини, один змішаної і двадцять чотири культурної. Загалом, на сьогоднішній день Список всесвітньої спадщини включає 1121 об’єкти зі 167 країн.

У ході сесії було розглянуто і затверджено без змін проект рішення 43COM7B.92 щодо стану збереження об’єкта «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра», зокрема, у контексті виконання рекомендацій двох попередніх сесій КВС з усунення загроз цінності цього об’єкта. Комітет наголошує на необхідності у терміновому порядку завершити й затвердити план управління об’єктом та Генеральний план м. Києва. В основу зазначеної документації повинні увійти оновлені межі буферної зони об’єкта.

Також, Комітет привітав державу-учасницю з організацією та проведенням «Міжнародного семінару з питань релігійної спадщини: спільне управління та стале використання» та прийняв до уваги його рекомендації. Нагадаємо, що Семінар пройшов у м. Києві з 31 жовтня по 1 листопада 2018 року. Координатором заходу виступав Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Крім того, на 43-й сесії було внесено зміни у написання англійською мовою назви зазначеного об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – слова «Kyiv» замість «Kiev», згідно з Резолюцією X/9 «Латинізація українських географічних назв» Х Конференції ООН зі стандартизації географічних назв (2012 р.).

Головною метою делегації України було забезпечення інтересів держави у рішеннях Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також привернення уваги до стану збереження об’єктів культурної спадщини та культурних цінностей на тимчасово окупованій території України.

Окрім участі у пленарних засіданнях 43-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, члени делегації брали активну участь у позапрограмних заходах під час сесії, зокрема представники делегації України взяли участь у позапрограмному заході в рамках Ініціативи ЮНЕСКО щодо спадщини релігійного призначення з презентацію на тему «Від Київської резолюції 2010 р. до Київських рекомендацій 2018 р.: стежками спадщини релігійного призначення», а також у роботі «круглого столу» у продовження зазначеної тематики.

Під час участі у позапрограмному заході «Запровадження ініціативи ЮНЕСКО щодо астрономічної та наукової спадщини» представниками делегації України було наголошено на намірі української сторони продовжувати роботу за номінаціями «Астрономічні обсерваторії України» та «Миколаївська астрономічна обсерваторія» для їх включення до Списку всесвітньої спадщини. У цьому контексті відзначено налаштованість української сторони продовжити співпрацю з цього питання з іншими країнами-членами КВС.

Українська делегація провела ряд робочих та експертно-консультативних зустрічей з представниками Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та ICOMOS, а також представниками ряду країн-членів Комітету, міжнародних делегацій й незалежними експертами (Азербайджан, Китай, Норвегія, Грузія, Йорданія, Канада).

У рамках проведення 43-ої сесії Комітету російською делегацією було зроблено спробу розповсюдити серед інших делегацій спеціальний випуск вісника Комісії Російської Федерації у справах ЮНЕСКО, в якому Херсонес Таврійський представлено як об’єкт російської культурної спадщини. З метою припинення цієї акції членами делегації України на чолі з заступником Міністра культури Тамарою Мазур було проведено оперативні консультації із представниками ЮНЕСКО, делегації Азербайджану та РФ. За результатами вжитих заходів, а також оперативного втручання Посольства України в АР, було припинено розповсюдження зазначеного російського видання.

Наступна сесія Комітету всесвітньої спадщини відбудеться у 2020 році у м. Фучжоу (Китай).

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon