Відкриття виставки самчиківського розпису «Життєдайна радість»

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулося відкриття виставки самчиківського розпису «Життєдайна радість». Начальник відділу музейно-освітньої роботи Олег Топилко привітав учасників заходу та відзначив важливість дієвої співпраці митців і музейників щодо відродження народних традицій, розвитку творчого потенціалу у підростаючого покоління та популяризації історико-культурної спадщини. З вітальним словом до учасників виставки звернулася начальниця відділу культури Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Наталія Мельничук, яка висловила слова вдячності художникам і керівництву Заповідника та побажала подальших успішних культурно-мистецьких проєктів. Втілень нових ідей і продовження творчої співпраці між закладами культури та освіти побажали заслужена артистка України Лідія Вернигор і народна майстриня України Яна-Власенко Бернацька. Яскравою кульмінацією події став чудовий виступ славетного фольклорного колективу, ансамблю народної пісні та побутового танцю «Громиця» під орудою його художнього керівника та директора культурно-мистецького центру Дарницького р-ну м. Києва Євгена Пихтіна.

В експозиції вперше представлено ексклюзивну колекцію мистецької організації UAmaze, яка відроджує та популяризує самчиківський розпис. Зокрема, презентовано самобутні, неповторні роботи корифеїв із с. Самчики Старокостянтинівського р-ну Хмельницької обл.: члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України Олександра Пажимського, членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віктора Раковського, Сергія Касьянова та Михайла Юзвука.

Основою виставки є мальовничі розписи вихованців Зразкового аматорського колективу «Студія декоративно-ужиткового мистецтва «ПАЛІТРА» культурно-мистецького центру відділу культури Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації та їхнього художнього керівника, народної майстрині України Яни Власенко-Бернацької. Також відвідувачі зможуть познайомитися з розмаїтою палітрою візерунків членкині Міжнародної організації народного мистецтва IOV WORLD Ангеліни Пан; Ольги Ассаф, Катерини Сербінової, Тетяни Вербовець, Юлії Рогози та дитячих робіт вихованців студії «ПАЛІТРА», чий вік від 4 до 17 років. У рамках проєкту вперше виставлено ексклюзивну колекцію UAmaze, що відроджує та популяризує самчиківський розпис.

Додаткова інформація за телл.: (044) 406-63-66, (050) 974-22-46, (095) 933-78-54

 

YouTube icon
Facebook icon