Виставка художніх світлин «Києво-Печерська лавра – святиня України» мандрує Україною

13 вересня 2018 року у Великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею за участю громадськості, духовенства та вірян православних, католицьких та греко-католицьких церков відбулося відкриття виставки художніх світлин «Києво-Печерська лавра – святиня України». Виставковий проект започаткував Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Виставковий проект регіонами України реалізується  у рамках відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України та року Культурної Спадщини в Європі.

Експозиція представлена 30-ма фотографіями, на яких відображено об'єкти та панорами Києво-Печерської лаври, пам'ятники архітектури та їхні інтер'єри, мальовничі краєвиди, що відкриваються на території величної святині. Також виставка знайомить із всесвітньовідомими печерами, храмами та іншими монастирськими спорудами, зведеними протягом дев'яти століть – з XI до ХХ століття, і є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО.

Під час урочистого відкриття виставки з вітальним словом до присутніх звернулися: заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, митрополит Вінницький і Барський Симеон та начальник відділу музейно-освітньої роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олег Топилко.

Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк  привітав присутніх зі славним ювілеєм – 1030-річчям Хрещення Київської Русі-України, зазначивши: «1030 років тому відбулась одна із найбільш важливих подій в історії українського народу, що мала величезний вплив на всю подальшу історію нашої нації, її мораль, на формування поглядів та ідеалів людини». Він подякував організаторам заходу та висловив сподівання, що ця виставка стане на Вінниччині традиційною. «Києво-Печерська лавра є духовним серцем Українисвідком десяти століть, центром православного подвижництва та культури. Її історія – це одна із головних сторінок історії нашої держави та величної події – Хрещення Київської Русі-України», – зауважив Олександр Крученюк.

Начальник відділу музейно-освітньої роботи Олег Топилко передав вітання  учасникам святкового заходу від в. о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександра Рудника, а також зазначив, що виставка мандрує Україною з березня поточного року, розпочавши свій шлях східними регіонами Донецької та Луганської областей;  провів короткий екскурс експозицією та ознайомив присутніх з культурно-освітньою програмою Заповідника «Музейне дозвілля для дітей та дорослих».

У м. Вінниця виставку можна відвідати до 7 жовтня 2018 року.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon