Участь делегації НКПІКЗ у 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (02-12 липня 2017 року, м. Краків)

З 3 по 7 липня 2017 року офіційна делегація України на чолі із заступником Міністра культури України Тамарою Мазур взяла участь у 41-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (КВС), яка проходила з 2 по 12 липня у місті Кракові (Республіка Польща). До складу делегації увійшли представники Міністерства культури України (начальник управління охорони культурної спадщини Олександр Єпіфанов, головний спеціаліст відділу формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини управління охорони культурної спадщини Олена Кагановська),  Міністерства закордонних справ України (Посол з особливих доручень Департаменту міжнародних організацій Сергій Рева), Національного заповідника «Софія Київська» (Генеральний директор Неля Куковальська), Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (Генеральний директор Любомир Михайлина, головний архітектор Яків Діхтяр, фахівець І категорії відділу міжнародного співробітництва Дарина Недзельська).

Окрім пленарних засідань, програма 41-ї сесії включала в себе також паралельні заходи: Форум молодих спеціалістів, Форум громадськості, а також вперше ініційований Національним інститутом спадщини Польщі та ЮНЕСКО – Форум менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини.

Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина представив Україну на Форумі менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини, який відбувся з 30 червня по 6 липня 2017 року.

Основною  метою Форуму було об’єднати представників об’єктів всесвітньої спадщини з фахівцями, що безпосередньо працюють у секретаріаті ЮНЕСКО та дорадчих органах (ICOMOS, ICCROM, IUCN) й знаходяться в епіцентрі усіх процесів, пов’язаних зі всесвітньою спадщиною, а також налагодити більш тісне співробітництво між ними. Як зазначила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова, саме об’єднання на користь спадщини й посилення почуття спільності всього людства (unite4heritage) є лейтмотивом цьогорічної сесії в Кракові.

У Форумі взяли участь близько 100 учасників з 25 держав-учасниць Конвенції з усього світу. За результатами заходу учасники розробили та прийняли Резолюцію, в якій запропонували створити мережу або альянс менеджерів об’єктів всесвітньої спадщини для налагодження регіонального діалогу щодо головних тематичних питань протягом року та щорічних зустрічей представників цього об’єднання, бажано паралельно з сесіями Комітету всесвітньої спадщини. Такі зустрічі можуть стати платформою для обміну досвідом, обговорення конкретних потреб, а також розроблення ефективних інструментів збереження спадщини, навчальних ресурсів тощо.

У ході сесії в Кракові КВС включив 21 новий об’єкт до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них – 18 культурних об’єктів і три природних. Комітет також затвердив зміни у межах п’яти об’єктів всесвітньої спадщини.

6 липня Комітетом розглянуто та затверджено без обговорення Звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра» (Україна)

За результатами розгляду рішення, Голова делегації взяла слово, подякувавши за увагу, яку Центр всесвітньої спадщини і дорадчі органи приділяють збереженню всесвітньої спадщини в Україні, їх консультативну підтримку, а також наголосила, що цього року рішення по київському об’єкту є досить складним для України, однак містить чіткі вимоги та рекомендації, виконання яких дозволить вдосконалити збереження визначної універсальної цінності об’єкту всесвітньої спадщини.

Ознайомитися з матеріалами сесії можна за посиланнями: http://whc.unesco.org/en/sessions/41com/

https://41whckrakow2017.pl/home

 

Довідково: Комітет всесвітньої спадщини (КВС) збирається раз на рік з метою аналізу стану збереження об’єктів всесвітньої спадщини, а також для розгляду нових номінацій до включення у Список всесвітньої спадщини. КВС відповідає за виконання положень Конвенції про охорону всесвітньої спадщини, планує використання Фонду всесвітньої спадщини та розподіляє міжнародну допомогу на запит держав-учасниць Конвенції.

ICOMOS Міжнародна рада з питань пам’яток і визначних місць

ICCROM Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей

IUCN Міжнародний союз охорони природи 

YouTube icon
Facebook icon