Відкриття церкви Спаса на Берестові після реставрації

28 вересня 2019 року відбулося відкриття відреставрованої церкви Спаса на Берестові Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника (корп. № 84).

На початку урочистостей було продемонстровано документальний фільм «Церква Спаса на Берестові».

З вітальними словами до присутніх звернулися заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондріївський, директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова, благодійник проєкту реставрації церкви Спаса на Берестові В’ячеслав Москалевський, замовник проєкту реставрації церкви Спаса на Берестові, співзасновник та керівник ГО «Андріївсько-пейзажна ініціатива» Марина Соловйова.

В.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник подякував усім, хто брав участь в реставрації, та відзначив важливість події у світовому контексті.

Після завершення урочистої частини всі бажаючі прослухали захоплюючу лекцію про історію живопису храму, його унікальні фрески ХІІ та XVII ст.

Відбулася презентація виставки «Три тисячі років історії (археологічні дослідження території церкви Спаса на Берестові (2018–2019)», де можна дізнатися про перебіг археологічних досліджень під час реставрації пам’ятки та побачити цікаві знахідки.

Численних представників ЗМІ ознайомлювали з пам’яткою, вони фотографували, проводили відеозйомку та брали інтерв’ю у науковців.

Церква Спаса на Берестові є музейним об’єктом, який за квитком можна оглянути як самостійно, так і під час екскурсії.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon