Двадцять четверта Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання: Пам’ять і пам’ятки Мазепиної доби: вивчення, збереження, осмислення»

5 грудня 2019 року, вже в 24-й раз, у Заповіднику розпочав роботу Міжнародний науковий форум «Могилянські читання».

Пленарне засідання відкрив в. о. генерального директора Олександр Рудник. Він привітав учасників і всіх присутніх із цією важливою подією, побажав успіхів, плідних дискусій, натхнення та творчої наснаги.

Започаткована у 1996 року ця конференція стала своєрідною «науковою візитівкою» Заповідника, в якій взяли участь понад півтори тисячі науковців із різних регіонів України, ближнього і дальнього зарубіжжя.

Кожен із проведених заходів було присвячено вивченню певного кола питань, пов’язаних як із історичними пам’ятками України, так і Києво-Печерського заповідника, дослідженню їхнього минулого, збереженню та реставрації архітектурних пам’яток, предметів матеріальної культури тощо.

На цьогорічній конференції переважно розглядатимуть проблеми дослідження пам’яток Мазепиної доби. В її роботі беруть участь понад 60 науковців із Києва, Львова, Одеси, Харкова, Чернівців, Чернігова та інших міст України і наші гості з Грузії та Румунії.

Під час роботи конференції, що триватиме до 6 грудня 2019 року, заплановано розглянути та обговорити актуальні питання історії, мистецтвознавства, реставрації рухомих та нерухомих пам’яток, історії музейництва та пам’яткоохоронної справи, історіографічні, археологічні дослідження тощо.

Матеріали ХХІV Міжнародної наукової конференції «Могилянські читання: Пам’ять і пам’ятки Мазепиної доби: вивчення, збереження, осмислення» вийшли друком окремим збірником до початку її роботи.

 

Програма конференції за посиланням

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon