Відбувся семінар на тему «Збереження та реставрація історичних пам’яток: від монументального живопису до історичних споруд»
Другий день науково-технічного семінару на тему «Збереження та реставрація історичних пам’яток: від монументального живопису до історичних споруд» пройшов 24 листопада 2015 р. у Національному заповіднику «Софія Київська».
Семінар розпочав свою роботу з привітальних слів заступника Міністра культури України Юрія Зубко, Надзвичайного та Повноважного Посла Італії в Україні Фабріціо Романо, а також організаторів семінару – Директора Агентства з розвитку торгівлі Італії Алессандро Джербіно, Генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Нелі Куковальської та Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомира Михайлини.
Почесні гості привітали гостей та учасників Семінару та побажали плідної роботи і ефективних взаємовигідних результатів.
Організатори, в свою чергу, відзначили, що ідея проведення спільного реставраційного семінару в Україні виникла під час візиту української делегації на чолі з генеральними директорами Заповідників до мм. Урбіно та Феррара з метою участі у ХХІІ міжнародній виставці з мистецтва реставрації та збереження культурних цінностей. Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина висловив надію, що подібний захід відтепер буде проходити в Україні на постійній основі.
Учасники Семінару з італійської сторони, серед яких були присутні експерти, реставратори, архітектори, будівельні компанії, виступили з доповідями на теми:
1. Реставрація мозаїк, моніторинг пам’яток.
2. Нові технології з реставрації різних видів пам’яток.
3. Технології та матеріали для реставрації та збереження пам’яток.
4. Реставрація поліхромного монументального живопису.
5. Діагностика на службі у реставраторів.
6. Проектування та структурне оцінювання історичних споруд
7. Італійський досвід реставрації історичних споруд з використанням монументального живопису.
8. Сканування та просторове моделювання витворів мистецтва.
9. Підготовка кадрів у галузі реставраторів в Італії, тощо.
У другій половині дня, учасники Семінару мали можливість взяти участь у двосторонніх зустрічах з італійськими компаніями, які викликали їх професійне зацікавлення. Зокрема, на Семінарі були представлені такі італійські компанії, як СTSGroup, R@CArt, FranceseGiuseppeRestauroOpered’Arte, Tryeco2.0, AreaProgettoUrban, EdiltecnicaGlobalService, TecnicaRestauri. Після перемовин гості змогли продовжити неформальне спілкування під час урочистої вечері.













