До Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” завітали 40 вчителів із Житомирщини

До Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” завітали 40 вчителів із Житомирщини, аби побачити місце, де визначні історичні особистості тисячоліття формували й плекали українську освіту.

Особливим пунктом в екскурсійному маршруті у супроводі лекторки-екскурсовода Катерина Воєвудська Лавра Печерська стали відвідини величного Успенського собору, що упродовж віків ставав останнім прихистком для видатних церковних та світських діячів, зокрема просвітителів. Тут спочивають видатні постаті, що назавжди змінили українську освітню систему, заклавши міцний фундамент для розвитку науки, культури та духовності.

Успенський собор став пантеоном-некрополем, де знайшли останній спочинок  знані філантропи та меценати, представники знаного роду Острозьких, засновник Києво-Могилянської академії політичний, церковний і освітній діяч Петро Могила, письменник і архімандрит  Захарія Копистенський, енциклопедист, мовознавець та лексикограф Памво Беринда і інші особистості, імена яких назавжди вписані в історію української освіти.

На зустрічі з гендиректором Заповідника  Maxym Ostapenko гості почули про можливості для розвитку української освітньої програми, що допоможе учням у самоідентифікації та покаже справжню велич та глибину історії нашої країни. 

“Історія Києво-Печерської лаври може спонукати нині кожного з нас, а також і майбутні покоління, до пошуку відповіді на ключові питання: хто ми такі? Хто такі Українці? Лавра може і має стати фундаментом для пошуку справжніх сенсів для відродженої України, але й нагадати, що нам не 30 років. Нам нав'язується відлік від 30 років незалежності України, проте вона - тисячолітня, і лавра є прямим свідком цієї тривалої історії”, - наголосив очільник Заповідника.

Проявом співпраці та розбудови української освіти можуть стати екскурсії для школярів, цифрові проєкти і навіть табори для дітей та підлітків на території Заповідника. Так учні зможуть провести тут певний час та відкрити для себе Лавру, а через неї і себе як українців,  людей, що можуть вільно мислити та мають змогу набувати нових знань.

Українська Лавра завжди радо чекає на допитливих дівчат та хлопців. Вже зараз в нас діють різні екскурсії, що зацікавлять школярів та розкриють таємниці національної святині.

Дякуємо Andrii Melnyk за сприяння в організації зустрічі!

Деталі за посиланням

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon