4. Реставрація з пристосуванням пам’ятки архітектури національного значення «Башта Івана Кушника» (корпус № 88, охоронний № 4/16) НКПІКЗ по вул. Івана Мазепи, 21 (Лаврська, 9) у м. Києві

Проектом передбачено максимальне збереження автентичних архітектурних елементів та конструкцій пам’ятки з відтворенням між’ярусного перекриття на основі історичних матеріалів, підсилення фундаментів, влаштування гідроізоляції, укріпленню конструкцій башти шляхом влаштування в зовнішніх стінах прихованих між’ярусних металевих бандажів на стінах, ін’єктування існуючих тріщин.

Крім того, передбачено виконати реставрацію опорядження фасадів та інтер’єрів пам’ятки, ремонт з частковою заміною столярних виробів, реставрацію дерев’яних конструкцій куполу, барабану та маківки, заміну вхідних дверей першого ярусу на металеві та виготовити двері входу на монастирську муровану стіну. Проектом передбачена комплексна реставрація башти з пристосуванням під музейні потреби, з перспективними пропозиціями щодо реставрації монастирської стіни та створення єдиного музейного осередка, пов’язаного з історією фортифікації Києво-Печерської лаври.
Програмою ремонтно-реставраційних робіт на 2021 р. передбачалося фінансування об’єкта у сумі 2 000 000,00 грн., за рахунок якої у IV кварталі виконані роботи з демонтажу главки башти (малий барабан, маківка та хрест), їх реставрація та позолотні роботи; укріплення фундаментів ін’єкційним розчином; реставрації мурування стін.
Станом на грудень 2021 р. заплановані роботи виконано на 100%.
Загальна готовність об’єкта складає 22,11%.
У 2022 р. планується завершення ремонтно-реставраційних робіт та введення об’єкта в експлуатацію. 
YouTube icon
Facebook icon