Виставка «Святе Письмо в Україні»

10 грудня 2020 року у корпусі № 4 (Келії соборних старців) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулося відкриття виставки «Святе Письмо в Україні». У її створенні спільно із Заповідником взяли участь Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра і Музей «Православна Україна». Виставку підготовлено з нагоди відзначення 500-ліття одного з ранніх вітчизняних списків Євангелія, Нобельського, створеного на Українському Поліссі.

З вітальними промовами до присутніх на події звернулися заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Сергій Пивоваров, ризничий Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Агафон, настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Одеської єпархії Української Православної Церкви ігуменя Серафима та інші поважні гості.

Заступник начальника науково-дослідного відділу вивчення мистецької спадщини Ірина Шульц ознайомила всіх бажаючих із експозицією, де представлено рідкісні Євангелія: рукописне кінця XVI – початку XVII ст., друковані, що було видано Печерською, Острозькою, Почаївською та Львівською братською друкарнями. Варті уваги рукописні Євангелія і Апостол, переписані в часи комуністичних гонінь 20-х років XX ст.

Через непрості історичні обставини переважна більшість особливо цінних збережених до сьогодні рукописних Євангелій опинилася поза Україною. Тому їх репрезентовано лише факсимільними виданнями, люб’язно наданими Музеєм «Православна Україна» (керівниця – ігуменя Серафима (Шевчик)).

Книги Святого Письма, що виставлені для огляду, в експозиції супроводжують пам’ятки з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – ікони євангельської тематики, книжкові гравюри XVII ст. та зразки гаптування XVII–XVIII ст.

Виставка працюватиме з 10 грудня 2020 року по 30 квітня 2021 року з 10.00 до 17.30 за адресою: Київ, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, вул. Лаврська, 9, корпус № 4.

 

YouTube icon
Facebook icon