Виставка “Гетьман Іван Мазепа і Києво-Печерська лавра”

                            

20 березня 2019 року у виставковій залі Успенського собору Заповідника відбулося урочисте відкриття виставки «Гетьман Іван Мазепа і Києво-Печерська лавра (до 380-річчя з дня народження гетьмана України Івана Мазепи)». 

Життя і діяльність гетьмана тісно пов’язані з Києво-Печерським монастирем. Він був чи не найщедрішим ктитором української Церкви і Печерської обителі за весь період її історії. Саме меценатство Мазепи стало підґрунтям, матеріальною базою, на якій пишно розквітло мистецтво нового стилю “мазепинське бароко”. Його коштом збудовані мури навколо Лаври та храм Всіх Святих, відновлені найдавніші Велика Успенська та Троїцька надбрамна церкви. Значних зусиль і коштів доклали до розбудови обителі духовні побратими гетьмана К.Мокієвський, П. Герцик тощо. Завдяки їм наприкінці XVII – на початку XVIII ст. архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври набув вигляду, який без істотних змін зберігся до наших днів.

Експозиція дасть змогу скласти уявлення про масштаб діяльності цієї непересічної особистості і про місце Івана Мазепи в становленні духовної й художньої культури України ранньомодерної доби. Також можна побачити портрети сподвижників гетьмана, серед яких чимало діячів української Церкви, зокрема, архімандритів Києво-Печерської лаври.

 

 

Виставка працюватиме з 20 березня по вересень 2019 року за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, виставкова зала Успенського собору.

 

     

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon