Міжнародна наукова конференція «Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті»

Протягом 7–8 лютого 2018 р. в приміщенні конференц-зали Києво-Печерської лаври (корп. № 45) проходила Міжнародна наукова конференція “Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) та початок гонінь на Православну церкву в ХХ столітті”, присвячена 100-літній річниці вбивства священномученика Володимира Київського (†07.02.1918) і початку гонінь проти Церкви, що здійснював у ХХ ст. більшовицький режим. Співорганізаторами конференції виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Свята Успенська Києво-Печерська лавра та Міжнародний інститут афонської спадщини. ЇЇ учасниками стали ієрархи Православних церков, світські і церковні історики, богослови з України, дальнього та ближнього зарубіжжя.

Метою цього поважного наукового форуму стало вивчення спадщини і мученицького подвигу сщмч. Володимира (Богоявленського); узагальнення і систематизація свідчень та джерел з історії гонінь на Православну церкву і репресій проти православного духовенства в радянський час; реабілітація й увічнення пам’яті жертв більшовицьких репресій; дослідження розкриття подвигу мучеництва в літературі та мистецтві тощо.

Науковці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника взяли активну участь у роботі конференції. Ними, зокрема, були підготовлені та прочитані доповіді, присвячені кримінальному аспекту загибелі митрополита Володимира (Кабанець Є.П.), богословському осмислення образу святого мученика у візантійській храмовій декорації (Кондратюк А.Ю.), дослідженню подвигу прп. муч. Євстратія Печерського крізь призму символіки Києво-Печерського патерика (Нікітенко М.М.), трагічній долі вихованця лаврської іконописної школи В.М. Чекригіна (Лопухіна О.В.).

За результатами роботи конференції організаторами заплановано видання збірника наукових праць.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon