Анонс, 16 серпня 2016: Відкриття виставки «Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)»

Міністерство культури України

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історії моди Марини Іванової

Музей Шереметьєвих

презентують

«Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)»

(Жіночі вінчальні костюми, взуття, віяла, капелюшки, дитячі іграшки)

16 серпня – 15 грудня 2016

 

Пориньте в атмосферу вишуканості та розкоші – долучайтеся до мандрівки минулим феєричних мистецьких вечірок культурних столиць світу!

 

З 16 серпня 2016 року у виставковій залі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника буде відкрито експозицію європейського костюму та аксесуарів періоду 1800 – 1930 років.

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, «Музей історії моди Марини Іванової» та «Музей Шереметьєвих» за підтримки Міністерства культури України представлять унікальні експонати – старовинний  жіночий, дитячий та чоловічий одяг та аксесуари.

Дбайливо зібрана з усіх куточків Європи, відреставрована та збережена у близькому до ідеального стані колекція трьох музеїв дозволить гостям та відвідувачам арт-проекту «Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)» поринути в минуле костюму й побуту наших бабусь і прабабусь.

На виставці презентують матеріали з фондової збірки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника –  найбільшого в Україні музейного комплексу. Зокрема, неймовірні жіночі віяло, гаманець, сумочка, книга «Євангеліє» в металевому окладі та ін. Пошановувачі мистецтва минулого зможуть познайомитися не тільки з витворами майстрів XIX – поч. XX ст., а й зрозуміти складність та відповідальність роботи фахівців з реставрації та консервації Заповідника, прихованої від очей відвідувачів.

Основу експозиції складуть експонати з унікальної колекції киянки Марини Іванової, що репрезентують кілька епох європейської моди XVIII – XIX століть. Чимало речей належало відомим історичним постатям. Довершені сукні, костюми, капелюшки, прикраси, парасольки та віяла, дитячі іграшки, ляльки, візочки, ялинкові прикраси із Франції, Великобританії, Чехії, Бельгії, Німеччини, Польщі та інших країн поєднаються в одному експозиційному просторі завдяки фундатору «Музею історії моди Марини Іванової», котра  вже впродовж багатьох років вивчає історію моди. Відповідальність за зібрані історичні пам’ятки та невичерпний ентузіазм спонукають колекціонерку до пошуку нових способів реставрації та консервації старовинних матеріалів і тканин. Вдало доповнять експозицію матеріали «Музею Шереметьєвих»

У межах проведення виставки «Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)» діти зможуть стати учасниками пізнавально-освітніх екскурсій про історію дитячої моди, які проведе фундатор «Музею історії моди Марини Іванової».

Виставка працюватиме щоденно з 16 серпня по 15 грудня 2016 року з 9.00 до 18.00. 

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon