Шановні друзі!

19 листопада 2019 року відкривається виставка «Врятовані святині України (раритети Успенського собору з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)», на якій буде представлено пам’ятку середини ХVІІІ століття покрівець «Агнець Божий».

Покрівець – тканина богослужебного призначення для накриття Святих дарів, виготовлена у майстернях Києво-Вознесенського Флорівського монастиря − провідного осередку гаптування у Києві. Гаптування (з нім. «heften» − прикріплювати, зшивати) – це мистецтво вишивки, відоме в Україні з часів Київської Русі. Покрівець виконано з використанням дорогоцінних матеріалів: шовкового оксамиту, китайської камки, золотних і срібних ниток. У центрі вигаптовано престол із літургійною чашею, з чотирьох сторін – херувими. У чаші – Христос Немовля, у якому християнська традиція вбачає Агнця Божого, котрий жертвується за життя світу і спасіння.

До фондової збірки Заповідника покрівець у майже знищеному стані передано з руїн Успенського собору в 1947 році. Пам’ятку врятовано зусиллями реставраторів та музейників, і у відновленому вигляді витвір гаптарського мистецтва вперше буде презентовано в експозиції.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon