У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра" відбудуться урочистості із нагоди передання до його колекції кольорових ліногравюр 1945–1947 рр.

25 травня у Лекторії (корпус № 25) Заповідника відбудеться урочисте передання Дмитром Пірклом, колекціонером та благодійником, серії ліногравюр “Державний історико-культурний заповідник “Києво-Печерська лавра”” (1945). Їхній автор – Олександр Пащенко, український графік, народний художник УРСР. 

До того ж буде презентовано ювілейний календар, присвячений 500-річчю від часу заснування К.І.Острозьким Межигірського монастиря та погашено  марку авторства Андрія Пилюха, засновника знаменитої ініціативи “Козацька пошта”. 

Заходи відбуватимуться в межах святкування 500-річчя відновлення Межигірського монастиря.

Довідково: 

Спасо-Преображенський Межигірський монастир є величним духовним осередком християнства, що розташовувався за 10 кілометрів від Києва. Разом із Києво-Печерською лаврою він був одним з двох ставропігійних монастирів Київської єпархії та зажив собі слави завдяки духовній опіці над запорозькими козаками. У другій половині XVII ст. Межигірський монастир став “військовим” монастирем Запорозької Січі. 

Києво-Межигірський монастир було відбудовано у 1523 році за сприяння українського духовенства під патронатом князя Костянтина Острозького, одного із найбільш щедрих меценатів Києво-Печерської лаври. Його,  згідно із заповітом,  поховано в лаврському головному храмі – Успенському соборі. 

Запрошуємо взяти участь у святкових заходах!

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon