У Вільнюсі відкрилася виставка творів сакрального мистецтва з колекції Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”

10 березня 2023 р. у Національному художньому музеї Литви відбулося урочисте відкриття виставки “Україна: духовні скарби незламного народу”, на якій представлено унікальні твори українського сакрального мистецтва XVI–XVIII ст. з колекції Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Під час церемонії Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко  у відео форматі привітав присутніх. Участь у заході з української сторони взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Петро Бешта, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Костянтин Крайній, представники українсько діаспори у Литві.

Від литовської сторони урочисті промови проголосили Міністр культури Литовської республікм Сімонас Кайрис і генеральний директор Національного художнього музею Литви Арунас Гелунас. До того ж у заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні  Вальдемарас Сарапінас та Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Польщі Едуардас Борисовас.

Висловлюємо щиру подяку литовським партнерам за високий рівень професійної майстерності під час підготовки та реалізації виставкового проєкту, адже ніколи раніше перлини українського сакрального мистецтва не було представлено у такому креативному і водночас виразно тендітному форматі.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon