Виставка“Києво-Печерська лавра в планах і кресленнях XVII – початку ХХ століть”

17 листопада 2022 р. у виставковій залі Успенського собору Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” відновлює роботу виставка “Києво-Печерська лавра в планах і кресленнях XVII – початку ХХ століть”. Це – спільний проєкт нашого заповідника і Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

На виставці представлені картографічні матеріали, які репрезентують розвиток архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври від середини XVII століття. Крім зображень славетних лаврських печер і наземних споруд Києво-Печерської лаври, представлено плани і креслення деяких географічно віддалених від Києва місцин, пов’язаних з історією Києво-Печерської лаври як її колишніх вотчин та приписних монастирів. Так, серед експонатів – унікальний план лаврських володінь на лівому березі Дніпра, що датується 1640-ми роками. Також тут представлені малюнки, плани будівель монастиря, створені під керівництвом київських міських архітекторів – Андрія Меленського, Володимира Ніколаєва, Євгена Єрмакова.

Також на виставці можна побачити макети Великої Печерської церкви – Успенського собору XI-го та XVIII-го століть, а також плани-макети Ближніх і Дальніх печер Києво-Печерської лаври.

Фотокопії рідкісних картографічних джерел XVIІI–ХІХ століть, частина яких ніколи не публікувалась, мають зацікавити як фахівців, так і широке коло пошановувачів української історії.

Ми відкриті щоденно, з 9-00 до 17-00, без перерви. Вхід для військовослужбовців ЗСУ – безкоштовний.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon