Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск фотопроєкту «На згадку про Києво-Печерську лавру»

Минулого тижня ми написали, що завершуємо публікацію світлин, які оповідали про відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Іпсіланті. Нагадаємо, що у трьох випусках, які були присвячені цій події, використовувалися фотоматеріали з колекції Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» (див.: https://kplavra.kyiv.ua/ua/15-veresnya-fotoproyekt-na-zhadku-pro-Kyyevo-Pechersku-lavru-pamyatnyk-knyaz-Ipsilanti-ukr, https://kplavra.kyiv.ua/ua/23-veresnya-pamyatnyk-Ipsilanti-ukr, https://kplavra.kyiv.ua/ua/13-zhovtnya-pamyatnyk-Ipsilanti-ukr).

Однак, на початку цього тижня старша наукова співробітниця нашого заповідника Оксана Чобітько люб’язно надала низку дуже цікавих фотоматеріалів, присвячених відновленню пам’ятника Костянтину Іпсіланті. Пані Оксана, архітекторка даного проєкту, на своїх світлинах закарбувала власний погляд на урочистості з нагоди відкриття пам’ятника, які, нагадаємо, відбулися 29 червня 1997 р. (іл. 1–7). Крім того, серед її фотоматеріалів є зображення пам’ятника під час його монтажу (іл. 8–9) та проєкт благоустрою території навколо пам’ятника (іл. 10), який, на жаль, так і не був втілений у життя. Натомість був ухвалений інший так званий «тимчасовий» проєкт (іл. 11), який, втім, тепер, на 25-му році його існування можна вважати постійним…

А з наступного тижня ми, нарешті, розпочнемо публікацію великої серії фотоматеріалів про найбільш значущу подію в житті Києво-Печерської лаври кінця ХХ ст. – відтворення Успенського собору – Великої Печерської церкви.

YouTube icon
Facebook icon