Мікромініатюри Миколи Сядристого

Виставка мікромініатюр Миколи Сядристого відкрилася у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику 1 січня 1977 року.

Автор виставки мікромініатюр - народний художник України, заслужений майстер народної творчості Української РСР Микола Сергійович Сядристий, 1937 року народження. Тривалий час працював агрономом у Закарпатті, а потім - інженером у науково-дослідному інституті. Навчався в Харківському художньому училищі. Майстер спорту СРСР по підводному плаванню. Виготовленням технічних і художніх мікромініатюр займається більше 25 років.

Роботи майстра представлені в основному двома персональними постійно діючими виставками, одна з яких знаходиться в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, друга - в Політехнічному музеї в Москві.

Виставки мікромініатюр Н.С.Сядристого мали великий успіх у Монреалі, Парижі, Токіо, Осаці, Празі, Софії, Будапешті, Варшаві, Дрездені й інших містах світу.

Кожна робота виконувалася винятково вручну по особливій, знайденій автором технології. Застосовувалися оригінальні інструменти й пристосування, що спеціально створювались для кожної роботи окремо. Різноманітний і матеріал, що використаний для виготовлення мініатюр, про створення яких Н.С.Сядристий написав дві книги: "Чи важко підкувати блоху?" і "Таємниці мікротехніки". Остання книга на Всесоюзному конкурсі науково-популярної літератури товариства "Знання" була відзначена Дипломом першого ступеня і першою премією. "Мікромініатюри, - відзначає Н.С.Сядристий у книзі "Таємниці мікротехніки", - у великій мері відбивають досягнутий рівень обробки всіляких матеріалів, а означає, і ступінь пізнання їхніх властивостей, розповідають про культуру людської праці, а означає, і про культуру творчого мислення. Річ, здатна здивувати людину його ж можливостями, вже цим самим робить на нього визначений моральний вплив".

В естетичному рішенні й оформленні виставочного залу разом з автором мікромініатюр Н.С.Сядристим брали участь художник-конструктор В.М.Солодов і художник-монументаліст А.В.Гайдамака. Експозиційне устаткування виготовили підприємства України: Київське авіаційно-виробниче об'єднання, Броварський завод алюмінієвих збірних конструкцій та ін. Будівельні роботи виконали Київські спеціальні науково-реставраційні майстерні Держбуду УРСР.

З творами українського митця мали змогу ознайомитися сотні тисяч глядачів з різних країн світу, серед яких було багато відомих державних і політичних діячів. 

Виставка працює: Пн., Ср.-Нд. з 9.00 - 19.00 (Вівторок вихідний); за адресою м. Київ, вул. Лаврська 9, корп. 5 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

YouTube icon
Facebook icon