Виставка «Благодаті повна» (до 20-річчя відтворення Успенського собору) (виставкова зала Успенського собору)

21 серпня 2020 року у виставковій залі Успенського собору відбулося відкриття спільної експозиції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври «Благодаті повна» (до 20-річчя відтворення Успенського собору).

Із вітальними промовами до присутніх на події звернулися в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник та намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської митрополії УПЦ Павел.

Відповідальні за відтворення лаврського Успенського cобору заслужені будівельники України, лауреати Державних премій України в галузі архітектури: Герой України, доктор архітектури Микола Орленко і кандидат технічних наук Анатолій Антонюк, а також заслужений архітектор України Руслан Кухаренко поділилися споминами стосовно  непростої історії   відродження Успенського собору, знищеного вибухом 3 листопада 1941 року під час Другої світової війни. Храм  відтворили 20 років тому завдяки багаторічній копіткій праці вітчизняних фахівців – архітекторів, реставраторів, будівельників, археологів, істориків та художників.

Безпосереднім виконавцем робіт із відтворення унікальної пам’ятки  була Українська спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича корпорація «Укрреставрація», фахівцям якої вдалося блискуче вирішити ключове завдання, а саме органічно поєднати вцілілу після вибуху частину споруди із відбудованою і відродити її в цілому у барокових формах XVIII століття. 24 серпня 2000 року, на 9-ту річницю Незалежності України відбулося урочисте освячення піднятої з руїн святині, що стало величним символом віри в майбутнє України.

На виставці представлено понад 30 експонатів переважно з колекції Заповідника – унікальні коштовні речі XVII–XVIII століть, що врятували з-під руїн собору і відреставрували у повоєнний період. Як свідчення процесу відродження пам’ятки до уваги відвідувачів – кадри фотохроніки та відеофільм.

Цією експозицією ми вшановуємо фахівців, які брали участь у відтворенні собору, за їхню непросту і самовіддану роботу.

 

Виставка працює до 31 жовтня 2020 року щодня з 9:00 до 19:00 за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, виставкова зала Успенського собору.

 

YouTube icon
Facebook icon