Виставка «Врятовані святині України»

У виставковій залі Успенського собору відкрита експозиція «Врятовані святині України» (раритети Успенського собору з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Один із найцінніших скарбів, презентованих на виставці вперше – срібна риза з коштовним камінням, пам’ятка українського золотарства ХVІІІ століття, яка до початку ХХ століття прикрашала ікону «Успіння Богородиці» з намісного ряду головного іконостаса Успенського собору. Риза майже 100 років зберігалася в  музейних запасниках. Серед представлених предметів –  благословенний дерев’яний різьблений хрест в срібній оправі – витвір декоративного мистецтва, пожертвуваний  Успенському собору у 1719 році  ієромонахом  Венедиктом, уставником Печерського монастиря.

Також відвідувачі можуть оглянути раритети, підняті з руїн Успенського собору, варварськи зруйнованого під час Другої світової війни  3 листопада 1941 року. Всі  представлені оригінальні предмети дослідили, атрибутували та реставрували фахівці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Варте уваги і місце проведення виставки – Успенський собор, найшанованіший  храм Києво-Печерської лаври, який після відновлення у 2000 році став ще величнішим і наче завмер в часі між минулим і майбутнім…

 

Виставка працює щодня з 10:00 до 19:00 за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9, виставкова зала Успенського собору.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon