Шановні відвідувачі!

У зв’язку з карантинними обмеженнями з 8 по 25 січня 2021 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» пропонує прогулятися нашими історичними вуличками та помилуватися зимовими краєвидами.

Вхід на територію Заповідника (без відвідування інтер’єрів пам’яток та експозиційних об’єктів, Великої лаврської дзвіниці, користування системою «Відеостіна») коштуватиме 70 грн.

"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що:

на початку 1930-х рр. на території Києво-Печерської лаври у корпусі № 54 (Контора Гостиного двору і готель, 1870–83) був кролятник Державної імпортно-експортної торговельної контори (Держторгу) УСРР?

Там культивували чимало різних порід кролів, які на той час вважали найкращими. Вхід до приміщень регламентувався спеціальними дозволами Держторгу.

"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що:

за часів Катерини ІІ до Москви, а потім до Петербурга з особливою місією їздив ігумен приписного до Лаври Свенського монастиря Калліст?

І.С. Їжакевич. Художник у дзеркалі автопортрета

У січні згадуємо дві дати з біографії Івана Сидоровича Їжакевича, а саме дні його народження і смерті (18.01.1864 – 19.01.1962), чий життєвий і творчий шлях нерозривно було пов’язано з Києво-Печерською лаврою. З цієї нагоди пропонуємо до вашої уваги добірку автопортретів, у яких відображено зовнішній образ і стан душі художника.

Печерська одіссея: Всіхсвятська надбрамна церква

У листопаді цього року Національний  заповідник «Києво-Печерська лавра» спільно з просвітницьким рухом «Лікбез. Історичний фронт» та продакшн-групою Wild Fox Film взялися до роботи над спільним проєктом, націленим на створення серії невеликих документальних фільмів, що покликані популяризувати серед користувачів мережі Інтернет національну культурну спадщину та історію України.

Сторінки