В очікуванні чуда: відкриття Резиденції Святого Миколая у Заповіднику

Зима, грудень, передчуття свята і майбутніх змін, Заповідник у білому пір’ї – перший сніг і…Святий Миколай у Заповіднику.

Історія життя Святого Миколая-Чудотворця залишається взірцем, до якого варто прагнути. Святий Миколай, чиї безкорисливі добрі справи, незламна віра та безмежна любов до дітей та ближніх протягом століть продовжує надихати, вражати та замислюватися над питаннями вічних загальнолюдських цінностей, є постаттю казковою. Його образ, його ім’я в Україні завжди асоціюється з Чудом, на яке ми – і дорослі, і малі – завжди чекаємо. 

1 грудня 2015 року у Великій лаврській дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у час, коли розпочинаються приготування до різдвяних свят, відбулося урочисте відкриття Резиденції Святого Миколая. Організаторами свята світла й осяйного тепла виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з Печерською у місті Києві районною державною адміністрацією. Партнером події виступила Державна агенція промоції культури України.

Юних та дорослих гостей зустрів Український Академічний Ансамбль «Калина». Чудо розпочалося!

З вітальним словом до гостей свята звернулись заступник Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з наукової роботи Пивоваров Сергій Володимирович та Голова Печерської районної в місті Києві державної Адміністрації Мартинчук Сергій Олександрович. Почесні гості згадали, як у дитинстві чекали на свято Миколая та вірили кожний у своє чудо. Зазначили важливість урочистостей, присвячених Святому, та щиро привітали маленьких гостей та присутніх дорослих з наступаючими новорічними святами.

Проте, попереду на присутніх чекала ще безліч несподіванок. Адже відкрити свою Резиденцію мав головний герой свята – Святий Миколай.

Ведуча урочистостей – співробітниця Заповідника Олена Балабанова закликала, і діти покликали Святого Миколая. Спочатку гучно, далі – ще гучніше.

У Великій лаврській дзвіниці запанувала тиша. Нарешті! Чудо здійснилося! Діти та гості зустріли головного Господаря Зими спочатку затамувавши подих, опісля– гучними оплесками і дзвінкими вигуками радості.

Святий Миколай привітав любих гостей. Його звернення було сповненим тепла і подяки усім, хто допоміг організувати свято та роботу його Резиденції. Він запросив охочих здійснити відео подорож шляхами Миколая Чудотворця: від м. Патара, де народився, до м. Мири – території сучасної Туреччини, де він служив та прославився, а також міста Барі в Італії, де спочивають його священні мощі. Також заохотив присутніх гостей оглянути чарівні роботи своїх вірних помічників – майстрів декоративно-прикладного мистецтва: Галини Дюговської, Володимира Балібердіна та Ольги Роженюк.

Продовжити святкування відкриття Резиденції Святому Миколаю допомогли артисти театру-цирку «Нур», Український Академічний ансамбль «Калина» та юні лауреати Першої премії телевізійного фестивалю конкурсу вокального мистецтва «Зоряні октави» – ансамбль «Дитяча мрія».

Помічники Святителя відмінно впоралися зі своїми завданнями. Атмосфера у Резиденції була легкою, по-справжньому святковою і невимушеною. Усі були зайняті, кожний – своєю цікавою справою. Хтось писав листи Чудотворцю, хтось співав пісень, хтось відвідав Альтанку бажань чи мандрував з героями улюблених казок, ще хтось – фотографувався із санчатами Святителя біля Дзвіниці. Зачарованість панувала у всьому!

Безсумнівно, свято – це завжди радість, проте Резиденція рано чи пізно мала розпочати свою офіційну роботу. Для цього почесні гості С.В. Пивоваров та С.О. Мартинчук розрізали червону стрічку, і, сталося чи не найважливіше, – Резиденція відкрила свої двері для відвідувачів Заповідника! Миколай-Чудотворець радо запросив маленьких гостей та дорослих відвідати його кабінет, аби кожний отримав свій подарунок.

YouTube icon
Facebook icon