Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми збереження та використання історичних підземних комплексів в умовах негативних техногенних впливів»

26-27 жовтня 2017 р. у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику тривала Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми збереження та використання історичних підземних комплексів в умовах негативних техногенних впливів».

До організації наукового форуму, що відбувся під патронатом  Міністерства культури України, крім представництва ІККРОМ (ICCROM) в Україні та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, долучився   Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».

Привітали учасників та гостей наукового форуму в.о. Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник та національний координатор Міжнародного центру з питань збереження та відновлення культурних цінностей ІККРОМ (ICCROM) Анатолій Антонюк.

Олександр Рудник зазначив, що у контексті збереження українського національного надбання загалом та культурної спадщини, зокрема, робота  наукового заходу є надзвичайно важливою. Конференція  уможливила  обмін  досвідом між фахівцями  різних країн. Керівник Заповідника висловив сподівання, що  проблеми, внесені на розгляд наукового форуму, отримають фахові рекомендації щодо шляхів їх вирішення. Було висловлено подяку  італійським партнерам – Карлу Феррарі та Серджіо Кало та побажання плідної роботи учасникам конференції.

Національний координатор ІККРОМ Анатолій Антонюк привітав учасників  заходу. Він наголосив на тому, що створення печер та  їх існування тісно пов’язані з нашою історією. На сьогодні ми маємо всі підстави перейматися  їх подальшою долею, адже системного дослідження, методик, рекомендацій щодо збереження печерних комплексів, навіть юридичного підґрунтя, немає.

Роботу наукового форуму тривала у секціях:  історичній (засади створення та функціонування печер) та технічній (стан утримання печер, протиаварійні роботи тощо). Анатолій Антонюк висловив сподівання, що матеріали конференції будуть оприлюднені в окремому збірнику.

Під час свого виступу, директор Венеціанського кластеру спадщини Серджіо Кало презентував роботу очолюваної ним установи.

У рамках конференції відбулася презентація українсько-італійського наукового видання «Реставрація каменю, настінних розписів та мозаїк. Вступ до технічного та методологічного синтезу». Книгу представили Олександр Рудник,  директор Представництва Агентства з зовнішньої торгівлі Італії (ICE) у Києві Карло Феррарі та Серджіо Кало.

Видання є результатом тривалої роботи між італійськими та українськими інституціями, що опікуються питаннями збереження культурної спадщини. Незважаючи на порівняно невеликий обсяг,  проблематика, що в  ній висвітлюється, є  надзвичайно актуальною. 

Публікація за підтримки італійського уряду була профінансована Міністерством економічного розвитку цієї країни.  

27 жовтня виїзне засідання конференції відбувалося у м. Чернігів.

                        

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon