Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала делегація Литовської Республіки

19 лютого 2016 року Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник відвідала делегація Литовської Республіки на чолі з Міністром оборони Литовської Республіки паном Юозасом Олєкасом та Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні паном Марюсом Януконісом.

Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина ознайомив поважних гостей з історією Успенського собору – особливостями його будівництва та відновлення після неодноразових руйнувань. Окрему увагу було приділено представникам династії Великих князів Литовських Гедиміновичів, які знайшли свій останній спочинок під склепінням собору.

Під час зустрічі обговорювалися перспективи та можливі шляхи втілення українсько-литовської громадської ініціативи – відновлення надгробного пам’ятника князю Костянтину Острозькому. Пам’ятник видатному військовому та державному діячеві України та Литви був встановлений в Успенському соборі Києво-Печерської лаври в XVI столітті і зруйнований під час вибуху в соборі у 1941 році. Члени делегації та керівництво Заповідника зазначили важливість відтворення надгробка як унікальної меморіальної пам’ятки.

Міністр оброни Литви Юозас Олєкас подякував українській стороні за змістовну та приємну зустріч та побажав успіхів у реалізації культурно-мистецького проекту. Було висловлено сподівання щодо майбутньої співпраці, яка в контексті спільної українсько-литовської історії набула особливого значення.

#Lavra

YouTube icon
Facebook icon