Завершила роботу міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»

7 червня завершила роботу міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності».

Організаторами конференції були Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Представництво Польської Академії Наук у Києві, Українське відділення Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM), Асоціація реставраторів України, Благодійний фонд «Православний спадок України на Святій Горі Афон». Куратори проекту – Світлана Гага-Шереметьєва, Віктор Карпов.

Конференція тривала з 6 по 7 червня 2017 р. У її роботі взяли участь більше 90 фахівців науково-дослідних інститутів, музейних установ, реставраційних центрів, вищих навчальних закладів, аспірантів та докторантів, студентів з України та зарубіжних країн. На конференції працювали дві секції: «Наукова реставрація та дослідження пам’яток мистецтва», «Актуальні виклики розвитку музейної справи та проблеми збереження культурної спадщини».

Протягом двох днів учасники наукового форуму обговорювали сучасний стан збереження культурної спадщини в музейних і приватних колекціях, проблеми забезпечення реставрації пам’яток та розвитку реставрації у контексті музеєзнавства. Представлені були також дослідження присвячені новітнім технологіям в реставрації.

На засіданнях секцій обговорювалися теми законодавчого забезпечення збереження пам’яток історії та культури Музейного фонду України, реалізації національної політики у сфері збереження пам’яток, підготовки професійних кадрів реставраторів та експертів, методики реставрації культурної спадщини.

Участь у науковому форумі дала можливість обмінятися професійними знаннями та досвідом, накреслити перспективи майбутньої співпраці. По закінченню роботи конференції для учасників і гостей була проведена екскурсія по Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику «Києво-Печерський монастир. Його історична та культурна спадщина». 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon