Міжнародна наукова конференція «Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті»

Протягом 7–8 лютого 2018 р. в приміщенні конференц-зали Києво-Печерської лаври (корп. № 45) проходила Міжнародна наукова конференція “Київський митрополит сщмч. Володимир (Богоявленський) та початок гонінь на Православну церкву в ХХ столітті”, присвячена 100-літній річниці вбивства священномученика Володимира Київського (†07.02.1918) і початку гонінь проти Церкви, що здійснював у ХХ ст. більшовицький режим. Співорганізаторами конференції виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Свята Успенська Києво-Печерська лавра та Міжнародний інститут афонської спадщини. ЇЇ учасниками стали ієрархи Православних церков, світські і церковні історики, богослови з України, дальнього та ближнього зарубіжжя.

Метою цього поважного наукового форуму стало вивчення спадщини і мученицького подвигу сщмч. Володимира (Богоявленського); узагальнення і систематизація свідчень та джерел з історії гонінь на Православну церкву і репресій проти православного духовенства в радянський час; реабілітація й увічнення пам’яті жертв більшовицьких репресій; дослідження розкриття подвигу мучеництва в літературі та мистецтві тощо.

Науковці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника взяли активну участь у роботі конференції. Ними, зокрема, були підготовлені та прочитані доповіді, присвячені кримінальному аспекту загибелі митрополита Володимира (Кабанець Є.П.), богословському осмислення образу святого мученика у візантійській храмовій декорації (Кондратюк А.Ю.), дослідженню подвигу прп. муч. Євстратія Печерського крізь призму символіки Києво-Печерського патерика (Нікітенко М.М.), трагічній долі вихованця лаврської іконописної школи В.М. Чекригіна (Лопухіна О.В.).

За результатами роботи конференції організаторами заплановано видання збірника наукових праць.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon