День Української Державності в Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”

28 липня 2022 року Україна вперше відзначила нове свято – День Державності. Співробітники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” підготували до цього дня кілька приємних сюрпризів для відвідувачів. Зокрема, на Соборній площі тимчасово, на кілька днів, до початку реставрації, встановлений “Мазепин дзвін” (докладнішу інформацію про нього див.: посилання).

Крім того, спільно з нашими партнерами було створено дві виставки творів сучасних митців.

У виставковій залі Успенського собору о 13:00 урочисто відкрито виставку творів живопису “На перетині сторічь і епох”. Це – спільний захід Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, Національної спілки художників України і Музею Шереметьєвих. Також партнерську допомогу надало ГО “Україна славетна”. Представленo картини художника-баталіста Артура Орльонова, створені в рамках проєкту “Україна: історія великого народу”, твори членів Національної спілки художників України Юрія Камишного, Генадія Кавтарадзе і Віктора Ковтуна, що присвячені сьогоднішнім викликам України, копії історичних портретів з колекції заповідника. Виставка працюватиме до кінця серпня.

Ще одну експозицію відкрито о 16:00 на першому ярусі Великої лаврської дзвіниці. Тут зібралися пошановувачі мистецтва відомої майстрині-вишивальниці Лідії Гончарук. На виставці “Україна нездоланна” представлено роботи, створені під час повномасштабної російської навали 2022 року. Це – авторські скриньки, відтворені у вишивці картини авангардистів і життєствердні твори народних майстрів. Також до уваги відвідувачів – вишиті портрети українських державників минулого і велетенська мапа Стародавнього Києва. Виставка буде працювати для відвідувачів до 5 серпня.

З 28 серпня відновлено також роботу постійної виставки заповідника “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVII ст.” (корп. № 25, Микільська трапезна церква). На виставці можна побачити фрески першої половини ХVII ст. з церкви Спаса на Берестові, виконані майстрами грецької школи живопису, яких запросив у Київ святитель Петро Могила. В експозиції представленo виявлений під час археологічних розкопок фрагмент фрески Десятинної церкви Х ст. – часів князя Володимира Святославича. Реставрація цієї унікальної пам’ятки була здійснена фахівцями Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

У фойє виставки фресок відвідувачі можуть оглянути нову планшетну виставку “Українські землі на картах і планах ХVII–ХVIIІ ст. Володіння Києво-Печерської лаври”. На ній представленo фотокопії рідкісних картографічних джерел з колекцій Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, частина яких ніколи не публікувалася.

 

Ми відкриті для бажаючих відвідати Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” й оглянути його експозиції щоденно, з 10:00 до 19:00, без перерви.

Вхід для військовослужбовців та учасників територіальної оборони – безкоштовний.

 

Ілюстрації:
Іл. 1-2 Дзвін
Іл. 3-7 Виставка “На перетині сторічь і епох”
Іл. 8-11 Виставка “Україна нездоланна”
Іл. 12-14 Виставка “Фрески церкви Спаса на Берестові ХVII ст.”
Іл. 15 Виставка “Українські землі на картах і планах ХVII–ХVIIІ ст. Володіння Києво-Печерської лаври”

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon