У Заповіднику відбувся навчально-практичний семінар «Аудіодискрипція візуальних творів та об’єктів для осіб із важкими порушеннями зору»

29 листопада 2016 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбувся семінар, присвячений базовим правилам проведення екскурсій для людей з вадами зору – «Аудіодискрипція візуальних творів та об’єктів для осіб із важкими порушеннями зору».

Організаторами семінару виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, зокрема, відділ музейно-освітньої роботи, Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів» спільно з Державною агенцією промоції культури України.

Під час навчально-практичного заходу учасники освоїли основні принципи організації та проведення екскурсій для людей з особливими потребами. Слухачі вчилися коментувати твори мистецтва, музейні експозиції та архітектурні пам’ятки для осіб, які не бачать.

Семінар провела Оксана Потимко − керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка», кандидат історичних наук, заслужений працівник соціальної сфери.

За словами куратора заходу екскурсія для осіб з вадами зору має відрізнятися від звичайної у методах та засобах подачі інформації. 80-90% інформації здорова людина сприймає за допомогою зору. Незрячі люди сприймають світ переважно на слух та на дотик. Тому екскурсовод має враховувати їхні особливості бачення світу, зокрема, навчитися бачити та розуміти потреби таких людей у процесі їхнього самовдосконалення.

Практична частина семінару дала змогу учасникам на власному досвіді переконатися у дієвості запропонованих рекомендацій та їх впровадження в екскурсійну діяльність музейних співробітників. За допомогою темних окулярів слухачі долучилися до світу дотиків та звуків незрячих людей.  

 

Довідка

Соціально-мистецька послуга, яка дозволяє незрячим «побачити» недоступні на перший погляд об’єкти візуального ряду має назву «аудіодискрипція». У світі аудіодискрипцію застосовують вже понад 30 років, на українських теренах − лише з 2013 року. Протягом 2013–2016 років у Львівській області аудіодискрипцію було запроваджено в театрах, музеях, кінотеатрах, а також під час проведення екскурсій. 

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon