Міжнародна археологічна наукова конференція у Мінську

З 15 по 18 січня 2020 року на запрошення Національного історичного музею республіки Білорусь кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору археології НКПІКЗ Сергій Тараненко взяв участь у роботі Міжнародної наукової конференції у Мінську «ЭКСПЕДЫЦЫЯ ПРАЦЯГЛАСЦЮ Ў ЖЫЦЦЁ. АКТУАЛЬНЫЯ ПЫТАННІ АРХЕАЛОГІІ І НУМІЗМАТЫКІ БЕЛАРУСІ І СУМЕЖНЫХ РЭГІЁНАЎ памяці беларускага археолага і нумізмата Аляксандра Мікалаевіча Плавінскага (1952–2019)».

Потужний науковий форум зібрав археологів і нумізматів із України, Білорусі, Латвії, Литви, Польщі, Росії та Швеції.

На секції «Археалогія і некрапалістыка: пытанні вывучэння пахавальных помнікаў позняга Сярэднявечча, Новага і Найноўшага часу» науковець Заповідника виголосив спільну доповідь із Всеволодом Івакіним, Олександрою Козак (Інститут археології НАН України) та Веронікою Унгурян (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка) «Некрополь XV–XIX cт. церкви Спаса на Берестові (за матеріалами досліджень 2018–2019 рр.)». Виступаючі ознайомили з матеріалами останніх досліджень на території пам’ятки національного значення церкви Спаса на Берестові, що здійснили сектор археології НКПІКЗ та Архітектурно-археологічна експедиція ІА НАН України (керівник В. Івакін).

На секції «Гарадскія і сельскія паселішчы Усходняй Еўропы эпохі Сярэднявечча» Сергій Тараненко презентував доповідь «Археологія території Києво-Печерської лаври», що присвячена науковому виданню авторства Сергія Тараненка, Юлії Мисько та Олексія Зажигалова «Археологічна карта Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

 

YouTube icon
Facebook icon