Шановні друзі!

19 листопада 2019 рокуу виставковій залі Успенського собору відбулося відкриття  експозиції «Врятовані святині України» (раритети Успенського собору з фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника), де вперше  презентовано унікальну пам’ятку українського бароко – Євангеліє напрестольне в розкішному срібному золоченому окладі.

Напрестольне Євангеліє – не просто богослужебна книга, це Блага звістка,  сакральна та священна. Враховуючи значення книги у літургійному Богослужінні, та місце, яке вона посідала на церковному престолі, до друкування та оправлення її завжди ставилися з особливою шанобливістю.

Представлений на виставці витвір  мистецтва створено в друкарні Києво-Печерської лаври 1773 року. Книга ілюстрована гравюрами, що виконані видатним українським майстром Аверкієм Козачківським. Старанням архімандрита Зосими Валкевича 1778 року книгу оздоблено срібними позолоченими пластинами з рокайлевим орнаментом, гірляндами та рослинним візерунком, прикрашено фініфтевими медальйонами.

До фондової колекції стародруків Заповідника ця пам’ятка надійшла з Успенського собору 1928 року.

Twitter icon
Facebook icon
Google icon
StumbleUpon icon
Del.icio.us icon
Digg icon
LinkedIn icon
MySpace icon
Newsvine icon
Pinterest icon
Technorati icon
Yahoo! icon
e-mail icon