"Печерські цікавинки"

Чи відомо вам, що з 1884 р. воду на подвір’я церкви Феодосія Печерського подавали через резервуар водогону Києво-Печерської лаври?

У липні з відповідним клопотанням до Духовного собору монастиря звернулися причт на чолі з настоятелем Миколою Браіловським та староста Києво-Печерського Феодосіївського храму. Для постачання водою з Дніпра улаштували трубу від сховища лаврського водогону, а для розрахунку за використану воду – встановили водомір. Відповідне рішення узгодили з тодішнім начальником Київського фортечного інженерного управління Віктором Прохоровим.

Щорічна витрата води причтом церкви Феодосія Печерського коливалася в межах 30-50 тис. відер, за кожні 100 відер Києво-Печерській лаврі сплачували 16 коп.

У квітні 1893 р. економ обителі ігумен Феодосій під час огляду водоміру Феодосіївської церкви виявив проіржавілий прилад у вогкій кімнаті на гнилій підлозі, до того ж лічильник з циферблатом довгий час був вимкнений і не нарахував належного обсягу води. Тож невдовзі на прохання Духовного собору Києво-Печерської лаври водомір на подвір’ї церкви Феодосія Печерського перевірили й пофарбували у майстерні київського міського водогону.

Підписи до ілюстрацій:
Іл. 1. Церква Феодосія Печерського у Києві. Поштівка початку ХХ ст.
Іл. 2. Циферблат водоміру/лічильника, що виміряв воду відрами

Анна Яненко

YouTube icon
Facebook icon