Відкриття виставки “Земний Едем. Пейзаж в українському і західноєвропейському сакральному мистецтві”

17 листопада 2017 р. о 15-00 у виставковій залі Успенського собору Національного  Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулося відкриття виставки “Земний Едем. Пейзаж в українському і західноєвропейському сакральному мистецтві”.

З вступним словом до присутніх звернувся в.о. Генерального директора Заповідника  Олександр Рудник. Він подякував усім причетним  до реалізації унікального виставкового проекту і запросив оглянути експозицію та прослухати екскурсію, яку провела старший науковий співробітник науково-дослідного відділу вивчення мистецької спадщини Олена Пітателєва. Науковець розповіла про  концепцією створення  експозиції і  зазначила, що її підгрунтям стала ідея синтезу емоційного та образного середовища.

На виставці презентовано 58 пам’яток XVII – початку XX ст. із колекції Заповідника: українські ікони,  західноєвропейські гравюри, художні вироби зі срібла й літургійні тканини.

Заповідник регулярно організовує виставки пам’яток сакрального мистецтва, але саме у цьому проекті вперше підкреслено значення пейзажу.  Цікаво, що деякі з  представлених мистецьких творів жодного разу не експонувалися. Таких пам’яток понад 20,  серед яких переважають ікони.

Для розкриття основної ідеї до експозиції увійшли естампи французьких та італійських майстрів XVII – початку XIX ст. – часу розквіту репродукційної гравюри. Пейзажні мотиви були запозичені майстрами з живописних полотен західноєвропейських художників.

У художньому оформленні виставкової зали задіяні  копії з пейзажних фрагментів розписів інтер’єрів церков Києво-Печерської лаври – Троїцької надбрамної, Трапезної та Всіх Святих над Економічною брамою.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon