Міжнародна конференція «Києво-Печерська Лавра – Афон – Єрусалим: єдність крізь століття»
Протягом 20 - 21 липня у конференцзалі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. № 45) тривала Міжнародна конференція «Києво-Печерська Лавра - Афон - Єрусалим: єдність крізь століття». Співорганізаторами заходу виступили: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Свята Успенська Києво-Печерська Лавра, Київська духовна академія і семінарія, Міжнародний інститут афонської спадщини в Україні.
В роботі конференції взяли участь ієрархи Православних Церков, історики, богослови: вчені з України, дальнього та ближнього зарубіжжя, студенти Духовної академії та семінарії УПЦ, наукові співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
Міжнародну наукову конференцію присвячено 30-річчю відродження чернечого життя в Києво-Печерській лаврі та іншим визначним датам в історії православ’я в Україні.
Метою наукового форуму є обмін досвідом, обговорення, вивчення і популяризація спадщини Києво-Печерської лаври, її ролі та значення в історії та культурі України, народів Центрально-Східної Європи і усього православного світу.
На відкритті конференції з вітальним словом до присутніх звернувся в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник.
У своєму виступі керівник Заповідника акцентував увагу на історії Києво-Печерської лаври ХХ – ХХІ століть: від гонінь до відродження.
На конференції працювало ряд секцій, зокрема, «Києво-Печерська лавра: історія і подвижники»; «Духовно-історичні та культурні зв’язки зі Святою Землею і Горою Афон»; «Києво-Печерська лавра - спадщина, література і мистецтво»; «Києво-Печерська лавра, православні монастирі і чернецтво в Центрально-Східній Європі».
Програма конференції за посиланням: http://afon.org.ua/deyatelnost/konferentsii/programma-mezhdunarodnoj-konferentsii-kievo-pecherskaya-lavra-afon-ierusalim-edinstvo-skvoz-veka-20-21-iyulya-2018-g.html
За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.